Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Krediler
 4. »
 5. Kredi Üstüne İkinci Kredi Çekimi

Kredi Üstüne İkinci Kredi Çekimi

Aydin Duran Aydin Duran -
171 0

Kişiler ihtiyacını karşılamak için bankalardan kredi alımına gitse de zaman içerisinde bu ihtiyaçlar yine artış gösteriyor ve bankalardan tekrar kredi alma yoluna gitmek istiyor. Bu aşamada sorumuz ikinci kredi çekilir mi? Ödemesi devam eden kredim varken yeni bir kredi çekebilir miyim oluyor?

Birden Çok Kredi Çekebilirsiniz

Açıkça söylemek gerekirse kişilerin durumu kabul gördüğü takdirde ikinci, üçüncü hatta dört ve beşinci kredisini bile çekebilir. Burada sizin bankalardan alacağınız borç paranın yolunu sizin aylık geliriniz ve giderleriniz önemi ölçüde etkiler ve açar. Okunmalı : Gelir Belgesiz Kredi . Sizin geliriniz aldığınız kredi taksitlerini ödeyebilir seviyedeyse ve aylık yaşamınızı idame ettirecek miktarda bir para size kalıyorsa bankalar sizlere kredi vermekten kaçınmaz. Bunun yanında elbette bankalardan yasaklı konumunda olmamanız yani kredi notunuzun yüksekliği de önem arz eder.

Bankadan kredi almışsanız muhtemel kredi notunuz iyidir. Ancak bu kredinin taksitlerini ödemekte  gecikiyorsanız ve bunu sürekli yineliyorsanız notunuz düşer ve dolayısıyla bankalar size borç para vermekten uzak kalmaya çalışır. Yani şimdiki ve sonraki dönemlerde bankalardan talebinizin olumlu karşılanmasını istiyorsanız burada notunuza iyi davranmanız gerekir.

Okunmalı : İnternetten Kredi

Yapılandırma ile Yeni Kredi

Aldığınız kredinin ödemeleri devam ederken hatta daha çok vadesi varken beklenmedik bir durum ile paraya ihtiyacınız oldu. Bu aşamada kredinizin olduğu bankaya başvuru yaparak güncel kredinizin kapatılması ve yeni kredi çekimi için bir yapılandırma talebiniz olumlu karşılanabilir. Bankalar bu duruma yeni kredi vermekten daha çok sıcak bakar. Burada sizin bankayı ikna kabiliyetiniz kadar gelir seviyenizde önemlidir. Yapılandırma işlemini başka bankalardan alacağınız borç kapatma kredileri ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Borcunuza olan Sadık Durumunuz Kredilerin Yolunu Açar

Başka banka ya da aynı bankadan ikinci kredi talebiniz olumlu karşılanması için gelir seviyenizin yüksek olmasından bahsetmiştik. Öyle ki bazı bankalar sizlerin borcunuza olan sadık durumunuzu da değerlendirerek gelir seviyenizin çok üzerinde durmadan da kredi tahsisi yapabiliyor. Yani bir bankadan 15 yılda onlarca kredi çektiniz ve hepsini hiç aksatmadan ödediniz. Bu durumda banka size neden kredi vermekten kaçınsın ki.

Okunmalı : Kredi Üstüne Kredi Çekilir mi

Bankalardan ilk ve ikinci ile diğer kredi alımlarında sizlerin durumuna bakacakları etmenleri sıralarsak sizlerin dikkat etmesi gerektiği hususlar şu şekilde,

 • Maaşınız (gelir durumu)
 • Güncel mal varlığınız
 • Kredi talep miktarınız
 • Önceki kredilerinizin ödeme durumları
 • Kredi Notunuz
 • Bankalara olan borç tutarınız

Kefilli Kredi Çekimi

İkinci kredi çekimi için geliriniz ve kredi notunuz engel teşkil ediyorsa burada bankalar sizden kefil talep edebilir. Burada size yine kredi notu ve maaşı uygun seviyede olan kişilerin kefilliği kredi alımının anahtarıdır. Bankalara bu durumdaki kişileri kefil göstermeniz asıl borçlu konumuna getireceği için bankalar da sizlere yeni kredi vermekten kaçınmaz ve taleplerinizi de olumlu olarak sonuçlandıracaktır. Yine bunlarla birlikte tüketici kredisi ödemesi devam ederken taşıt yada konut kredisi çekimi de mümkün. Okuyun : İpotekli İhtiyaç Kredisi

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma