Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Stajyer Maaşı Ne Kadar Oldu? 2023

Stajyer Maaşı Ne Kadar Oldu? 2023

Aydin Duran Aydin Duran -
205 0
Stajyer Maaşı Ne Kadar Oldu

Asgari ücret tutarı ile birlikte 2023 Stajyer Maaşı tutarları belli oldu. Bu anlamda stajyer olarak çalışanlar yeni yıl ile birlikte Stajyer maaşı ne kadar oldu sorusuna yanıt aramaya başladı.

Uzun çalışmalar neticesinde herkesin merak ettiği 2023 yılı asgari ücret tutarı belli oldu. Böylelikle Türkiye’de birçok meslek dalı ile diğer ödemelerde yapılacak tutarlarda dolayısıyla belirlenmiş oldu. Bu anlamda özellikle stajyer olarak görev yürüten kesim doğal olarak kendi alacağı maaşın ne kadar olduğuna yanıt aramaya başladı. Ekonomi açısından önem taşıyan Asgari Ücret tutarı stajyer maaşlarını doğrudan etkilemektedir.

Stajyer Maaşı Asgari Ücret İle Artırılıyor?

Yapılan artışlar ile birlikte Asgari ücretliye yüzde 54.6 oranında artış yapıldı. Bu artış doğal olarak birçok kesim ile ödemelerde yapılacak tutarların hesaplanmasında etkili oldu. İşçi kesimi, Hükümet ile işveren kanadının yaptığı toplantılar ve çalışmalar neticesinde Hükümet 2023 yılı asgari ücret tutarının net olarak 8 bin 506 lira olduğunu açıkladı. Böylelikle stajyer maaşı da artmış oldu.

Stajyer Maaşı Nasıl Hesaplanır?

Stajyer Maaşı Ne Kadar Oldu
Stajyer Maaşı Ne Kadar Oldu?

Meslek Liselerinde eğitim görenler ile Üniversite öğrencilerinin kurumlarda yaptıkları çalışmalar için stajyer maaşı almaktadır. Bu aşamada Stajyer maaşının hesaplanmasında Asgari ücret tutarı önemli olur. Nitekim Asgari ücretin üçte biri ile hesaplanabilir. Tam olarak asgari ücretin yüzde otuzu üzerinden hesap yapmak mümkündür. Böylelikle 8.506*030= 2.550 TL stajyer maaşı olarak hesaplanır.

Meslek Lisesi Stajyer Maaşları Ne Kadar?

2023 yılında Stajyer maaşı Asgari ücretin artırılması ile birlikte 2 bin 550 TL olarak hesaplanmaktadır. Böylelikle meslek liseleri dahil olarak stajyer olarak çalışan öğrenciler çalıştıkları yerden 2.550 TL maaş alacaklar.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma