Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Gerçekte Bedava İnternet Var mı? Bedava İnternete Nasıl Girilir?

Gerçekte Bedava İnternet Var mı? Bedava İnternete Nasıl Girilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
198 0

ihtiyaca binaen özellikle gençlerin merak ettiği hususlardan gerçekte bedava internet var mı sorusuna yanıtlar veriyoruz.

Bugünlerde yeni bir arama kelimesi türedi. Bu makalemizi okuyorsanız zaten muhtemelen aynı kelime üzerinden gelmişsinizdir. Bedava İnternet araması ile gündeme oturan teknoloji sayfalarının ziyaret edilmesinin nedeni gerçekten bedava internet var mı?  Sorusunu beraberinde getiriyor.

Yeni yıla girilmesine az bir zaman kala GSM firmaları da dahil olmak üzere internet sağlayıcıları yeni kampanyalarını birer birer duyurdu. Yeni kampanyaların hedefi aslında kaldırılan Adil Kullanım Kotasının sonrasında yeni planlama ile yeni müşteriler edinmek ve kazançları artırmak. Yaşam internet ile daha kolay ve hızlı.

Gerçekte Bedava İnternet Var mı?

Türkiye’de internet sağlayıcılarının ana kaynağı Türk Telekom ve GSM firmaları yeni kayıt olmuş müşterilerine bir takım kampanyalar eşliğinde ücretsiz hizmet verebiliyor. Fakat bu kampanyalar dahilinde olan bir işlem. Yani şartlar üzerine kurulmuş bir sistem dahilinde alacağınız hizmet ve bu hizmete dair ödemeleriniz için internet sağlayıcınız size belli miktar interneti bedava olarak değil hediye olarak sunuyor. Özellikle belirteyim bedava internet söz konusu olmuyor.

Nasıl Bedava İnternete Girilir?

Bazı bölgelerde belediyeler ve büyük şirketler mevcut konum itibariyle vatandaşlarına hizmet vermek amacıyla wireless sistem ile internet dağıtımı yapabiliyor. Burada alacağınız internet için de kullanıcı adı, şifre gibi hususlar bulunuyor olsa da; bazı teknolojik aletler sayesinde anında internete giriş yapabiliyorsunuz. Bunun için bu bölgeleri bilmek gerekir. Bazı belediyeler mevcut parklarda, çay bahçelerinde bu hizmeti verirken bazıları da toplu taşıma hizmeti veren yerlerde bedava internet verebiliyor.

Gerçekte Bedava İnternet Var mı? Bedava İnternete Nasıl Girilir?
Gerçekte Bedava İnternet Var mı? Bedava İnternete Nasıl Girilir?

Türk Telekom Bedava İnternet

Bedava internetin aslında adresi sürpriz indirimler olarak tüketiciye yansıyor. Özellikle Türk Telekom ve Turkcell yaptıkları kampanyalar eşliğinde müşterilerine bedava internet vermeye başladı. Burada alacağınız aslında hediye internet olarak geçiyor. Türk Telekom uygulamasını yükleyen kullanıcılar belli dönemlerde tüketiciye tanıdıkları sil süpür kampanyaları ile birlikte bedava internet vermenin yolunu açtı. Öyle ki kazanılan oranlar 15 GB gibi yüksek tutarlarda olması nedeniyle bir anlamda tüketiciyi aynı GSM firması üzerinde tutmayı başardı. Zira numara taşıma özelliğinden sonra bu tür kampanyalar yapılmak zorunda kalındı. Çünkü numara kullanıcısı aynı numara ile istediği GSM firmasına geçiş yapıyor ve en azından bir yıl süre ile indirimli görüşme, indirimli SMS ve internet sahibi oluyor.  Kazanılan paketler içerisinde bedava internet 250 MB gibi düşük rakamda olabilirken aynı zamanda 15 GB lara kadar çıkabiliyor. Bu nedenle tüketici miadının dolmasının ardından ne kadar internet kazanabildiğini sorgulamak için yine Türk Telekom Uygulaması ile hattına giriş yapıyor ve sil süpür ile birlikte bedava internet ve konuşma süreleri kazanıyor.

Turkcell Bedava İnternet

Adil kullanım gibi kotaların Ocak ay’ında tarih olmasının ardından kampanyasını duyuran Turkcell bedava internet arayışları içerisinde olanlara alternatif bir yol oldu. Bu durum yine aslında normal kullanmış olduğunuz ve almış olduğunuz internet sürenize yenilerinin hediye edilmesi anlamına geliyor. Yani hiçbir internet sağlayıcısı kimseye bedava internet verme yoluna gitmez. Bu anlamda kazanılan internetlerin süreleri de GB olarak tüketiciye yansıyor. 1 GB kazananlar olduğu gibi 6 GB kazanan müşterilerde bulunuyor. Bu anlamda 3,4 GB kazanlarda az değil.

3G internet altyapısı ile yeni bir yüz kazanan mobil internet yeni 4,5 G ile daha yüksek potansiyele sahip oldu. Fakat bu durum tüketicilerin internet kotalarının da hızlı bir şekilde dolmasına neden oldu. Bu durumda internete neredeyse bağımlı hale gelen özellikle genç nesil nasıl internet kotasını artırabilirim yollarını aramaya başladı. Bu yolların en çok kullanılanı ise elbette hediye verilen bedava internet ile karşımıza çıkıyor.

Turkcell bedava internet aslında alınan paket ile aylık olarak verilen hizmetler arasında bulunuyor. Almış olduğunuz paketinize bağlı olarak aylık düzenli internet kazanabilirken aynı zamanda yüklenen liralar eşliğinde de kazanılıyor. Bunlarla birlikte faturanızı otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde de 2 GB gibi internet kazanımı mevcut hale gelmiş durumda. Yani neredeyse aldığınız her hizmet için belli bir hediye kazanma olanakları bulabilir hale gelmiş durumda oluyorsunuz.

Ekonomide yapılan son adımlar ve düzenlemeler eşliğinde enflasyonla mücadele paketine dahil olan hizmetlerden birisi de GSM firmaları oldu. Bunun için enflasyonla mücadele kapsamında GSM firmaları ve diğer internet sağlayıcıları önemli adım atanlardan.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma