Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Turcell Paycell Kart Nedir?

Turcell Paycell Kart Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
151 0

Son zamanlarda reklam platformlarında adını sık sık gördüğünüz Turkcell Paycell Card merak edilenlerin ötesinde telefon numarası sayesinde ödeme yolları sağlayan bir Turkcell markasıdır. Kredi kartından farkı ise karta yüklenen paraların harcanmasıdır. Bu anlamda harcamalar neticesinde bedava internet kazandıran Paycell mesajla para gönderme imkanı veren bir imkan. Bu nedenle bankalardan ayrı olarak bir GSM şirketince yapılıyor olması tartışmalara neden olsa da, yasal olarak yapılabilen bir husus. Paycell Kart nedir? Paycell Card Nedir? Paycell ne işe yarar? bir bakalım isterseniz.

Nasıl Turkcell Paycell Kart Sahibi Olunur?

Bir kredi kartı başvurusunda herhangi bir değerlendirmeye meydan vermeden alabileceğiniz Paycell Kart Turkcell’in ön ödemeli kart olarak hizmete sunduğu bir harcama ve ödeme aracı. Turkcell bayilerinden satın alabileceğiniz bu kart ile hizmetten faydalanmaya başlarken tüketiciler tercihlerine göre renkler ile istediği kartı ücreti dahilinde alabiliyor. Kartın ücreti ise 14,90 TL.

Özellikle kredi kartı alamayan gençlerin bedava internet kazanma vaatleri ile birlikte sorunsuz olarak alabileceği ön ödemeli kart Paycell karta bankalar aracılığı ile para yükleme yapabilmeniz mümkün. Denizbank üzerinden yapılan yüklemeler için ayrıca 2 TL gibi bir ücretten masraf ödemeniz gerekiyor olsa da bu para yükleme işlemini Turkcell bayileri üzerinden yapmanız halinde ödemenize de gerek kalmıyor. Yani banka üzerinden kartınıza para yüklemek zorunda değilsiniz.

Ön Ödemeli Kart Paycell Turkcell’den

Türkiye’de çeşitli sebepler ile kişiler ön ödemeli kart sahibi olma talebinde bulunabiliyor. Bunun için ise en avantajlı olanların seçilmesi ilk tercihler arasında bulunuyor. Bunun en büyük nedeni ise internet kazandırıyor olması. Özellikle genç nesil internet kullanımlarının artması ve ay ile yetmiyor olması nedeniyle bu internet kazanımına daha çok yöneliyor. Bu durum ise Paycell kartın daha çok kullanılması anlamına geliyor.

Yüklemek istediğiniz parayı banka şubesi, AtM’ler kanalıyla yapabilirken aynı zamanda isterseniz havale yada EFT gibi para aktarım yolları ile yapabiliyorsunuz. Ayrıcı akıllı telefonlara indirilen uygulamalar sayesinde de bir Turkcell bayisine başvurarak para yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız kartınızı cep telefonunuza entegre edilmesi gerekiyor ve bu işlemi yine bayiler üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Burada kartınızı eşleştirdikten sonra yaptığınız harcamaları ve diğer tüm işlemlerinizi de takip etmeniz söz konusu.

Kredi kartları ile henüz sahibi olmadığınız harcamaların ödemesini yapabilirken burada Paycell kart ile kendi paranızı harcıyorsunuz. Sebebi ise ön ödemeli olmasıdır. Yani ödeme sonrası borçlu haline gelmezsiniz. Paranız kadar harcarsınız. Sonuçta insanlar nakit olarak ta olsa ödemeler yapar. Bu ödemeler ile aynı zamanda internet kazanmak ve muhtemel kayıplar sonrası ise mağdur edilmemek adına önemli bir hizmet olarak belirtmekte fayda olacaktır.

Bir kredi kartının yaptığı tüm vazifeyi gören Turkcell Paycell Kart VİSA logosu ile hizmet verir ve bu logoyu gördüğünüz her yerde ödeme yapabilme imkanları sağlar. Kişilerin internet üzerinden online alışverişlerinde de ödeme imkanı veren kart sayesinde kişiler özgürce alışveriş yapabilirken kredi kartı ihtiyacını hissetmiyor.

Paycell Karttan Kazanılan İnternetler

Genç nesil çok yoğun olarak kullandığı internet paketini süresi dolmadan bitirebiliyor. Bu durumda ise internete ihtiyacı oluyor. Bu ihtiyacın karşılanmasında ise Paycell karta para yüklemek yeterli olabilir. Burada yükleyeceğiniz her 100 lira para için 1 GB internet kazanılıyor. Ay içerisinde kazanılabilecek internet 3 GB ile sınırlı tutulsa da kişilere yeterli bir miktar olabiliyor.

Paycell Kart Limitleri

Kartınızı kaybetmeniz ve çaldırmanız halinde ise bir kredi kartı kadar güvenli olarak kartınızı kullanıma kapatabiliyorsunuz. Bunun için 0 850 622 60 60 numaralı müşteri hizmetlerini aradıktan sonra iptalini ve kullanıma kapatılmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca karta para yüklemede sınır 750 lira ve yıllık ayrıca 300 liraya kadar olan yatırdığınız paraları nakit olarak ta iadesini alabiliyorsunuz. Bir ay içerisinde ise en fazla 20 bin liraya kadar harcama yapılabiliyor.

Paycell Kart Nerede Kullanılır?

VİSA logosu olan her yerde kullanılabilen Turkcell Paycell Kart yakıt alımlarında Shell gibi bir devin ödemesinde kullanılabiliyor. Ayrıca Turkcell ödemeleri, ZUBİZU mobil uygulamalarında  başta olmak üzere VİSA logolo her ödeme noktasında kullanılabiliyor. Ödemelerden sonra puan kazanımı söz konusu olmasa da az önce de değindiğimiz gibi internet paketi kazandırıyor.

Ön ödemeli kart ile hizmet veren Paycell kartı kullanmanız için marka sahibi Turkcell ürünlerini kullanmanız da gerekmiyor. Burada bir ayrım söz konusu değil. Fakat Shell üzerinden alınan yakıtlarda ödemeler sadece Turkcell müşterilerine özel yapılmaktadır.

Şifre ve ödemelerde gerekli güvenlik hizmetlerini de alan bu kartın güvenlik sertifikası önemli bir husus. Burada kişilerin güvenliği ve bilgi güvenliği öncelikli olarak dikkat edilen hususlar arasında bulunuyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma