Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bakir Doğa Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Bakir Doğa Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Sonsatir Sonsatir -
150 0

Kepez’de faaliyet gösteren ilk Kültür Merkezi unvanını elinde bulunduran Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi yeni bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadı.

Fotoğraf sanatçısı Ahmet Semerci’nin yaklaşık 50 fotoğrafından oluşan “Bakir Doğa” isimli sergi açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanatçıyla birlikte  yaptı.

Sergi açılışına Karatay Anadolu Lisesi öğrencileri eşlik ederken, Tütüncü yaptığı açıklamada gençlerin sanat ile gelişmesiyle estetiğe ilgi duymalarının sağlanmasını istediklerini belirtti. Sanatın ruhu güçlendirdiğini söyleyen Tütüncü, Kepezli öğrencilerin tiyatro, sinema izlemelerine olanak sağlayarak, şiir ve roman kitapları hediye edip, edebiyata ilgi duymalarına yönelik çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Tütüncü, öğrencilerin sanat ile ilgilenmesini ve sanatla gelişmelerine yönelik hizmetler ürettiklerini söyledi.

Daha öncede doğa kompozisyonlarıyla dolu sergiler açan Ahmet Semerci, fotoğraf karelerine yansıyan arşivinden seçtiği fotoğrafları ziyaretçiler tarafından hayranlıkla izlendi.

Bir doğa aşığı olan sanatçı Ahmet Semerci, fotoğraf sergisindeki amacının doğayı koruma amaçlı, çocuk yaşlı herkese fotoğraf sevdirmek, çıkan orman yangınlarına karşı doğanın önemine vurgu yapmak istediği söyledi.

Kepez’in kültür sanat dalında lokomotifi haline gelen Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde bir sonraki sergi ise Gökyüzünden Antalya Manzaraları olacak. 17 – 31 Mayıs tarihlerinde açık olacak sergi Türk Hava Kurumunun etkinliği olarak bizlerle paylaşılacak.

Yapılacak etkinliklere http://www.kepezkultur.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma