Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yatırım
 4. »
 5. Dolar Mevduat Faizi Hesaplama

Dolar Mevduat Faizi Hesaplama

Aydin Duran Aydin Duran -
203 0

Dolar son yıllarda en büyük çıkışı yakalamış ve ülkemizde büyük bir yükselişe geçmiştir. Aslında bu yükselişin temel sebebi TL’nin değer kaybetmesinden kaynaklanıyor. Dolar kurunun bu denli yükselmesi ise insanların yatırım alanı olarak dolar mevduat hesaplarını tercih etmesini sağlıyor. Bu sayede paralarını katlayabiliyorlar.

Ancak kazanç elde edebilmek için doların hareketlerini iyi takip etmek ve doğru zamanda yatırım yapmak gerekiyor. Mukayese firması bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Sitenin sunduğu hizmet ile birlikte doların hangi günlerde, ne seviyelere çıktığını görebiliyor bu sayede doğru zamanda yatırım yapabiliyorsunuz. Ayrıca Mukayese sitesinde anlık dolar hareketleri de veriliyor.

Mukayese Dolar Mevduat Faizi Karşılaştırması

Mukayese sitesi temelde daha doğru yatırımlar yapmanızı sağlayan bir karşılaştırma sitesidir. Piyasada yer alan hemen hemen her parasal işlem için sizlere en uygun seçenekleri sunuyor. Tıpkı dolar mevduat hesabı açanlara sunduğu gibi. Dolar mevduat hesabı parasını dolara yatırmak isteyenlerin farklı bankalarda açtığı bir hesap türüdür. Site sizlere hangi bankadan dolar mevduat hesabı açabileceğinizi gösterirken, aynı zamanda hangi bankanın daha yüksek faiz verdiğini de önünüze koyuyor. Bu sayede en doğru yatırımı seçmenize ve yüksek meblağlar kazanmanıza yardımcı oluyor.

Faiz Hesaplaması

Eğer bir dolar mevduat hesabı açacaksanız Mukayese sitesi üzerinden karşılaştırma yapmanız en doğrusudur. Site yalnızca hangi bankaların ne kadar faizi verdiğiniz göstermiyor aynı zamanda dolar mevduat faizi hesaplama işlemini de yapıyor. Bu işlem sayesinde hangi bankadan gün sonunda ne kadar kazandığınızı görebilirsiniz. Sitenin sunduğu bu hizmetten faydalanmak için dolar mevduat kısmına girin ve ne kadar yatırmak istediğinizi belirtin. Ardından ise vadenizi girin. Mukayese karşınıza hangi bankalardan ne kadar kar elde edeceğinizi koyuyor.

Hangi Bankalarda Dolar Mevduat Hesabı Bulunuyor?

Site içerisinde aynı zamanda dolar mevduat hesabının hangi bankalarda yer aldığı da belirtiliyor. Ülkemizde yer alan neredeyse bütün bankalardan mevduat hesabı açabilirsiniz. O bankalardan bazıları ise şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Finansbank
 • Yapıkredi
 • Akbank
 • Garanti Bankası

Bu bankalar arasından en yüksek faiz vereni seçerek, dolar yatırımlarınızı katlayabilirsiniz.

Mukayese Sitesi Mevduat Hizmetleri

Mukayese sitesi içerisinde yalnızca dolar mevduat karşılaştırma hizmeti bulunmamaktadır. Aynı zamanda daha birçok farklı alan için karşılaştırma hizmeti yapıyor. Kur korumalı mevduat, euro mevduat ve diğer birçok farklı para birimleri için karşılaştırma hizmeti veriyor. Verilen karşılaştırma hizmetleri sayesinde insanlar yaptıkları yatırımların karşılığını alabiliyorlar. Ayrıca yapacağınız mevduat işlemleri için anlık kurlar da site içerisinde veriliyor. Kurları gün içerisinde takip ederek, hangi mevduata yatırım yapmanız gerektiğine karar verebilir ya da yatırımınızı erteleyebilirsiniz.

Mukayese Sitesi Diğer Hizmetler

Mukayese sitesi oldukça geniş kapsamlı bir sitedir. Karşılaştırmaları bankalar veya mevduatlarla sınırlı değildir. Ekonomik anlamda her türlü alanda karşılaştırma yapabiliyor ve sizlerin daha uygun alımlar yapmanıza yardımcı oluyor. Bu alımlar sadece yatırım alanı için değil aynı zamanda uygun fiyatta teknolojik aletler için de geçerlidir. Örneğin bir telefon almak istediğinizde, hangi markanın ne kadar fiyata sahip olduğunu ve özelliklerine göre hangisinin daha uygun olduğunu site sizler için karşılaştırıyor. Ardından ise bu karşılaştırmaları sizlere sunuyor. Aynı durum otomobil almak istediğinizde de geçerlidir. Sitede yer alan otomobil bölümüne girdiğinizde aradığınız özelliklere uygun otomobillerin fiyat karşılaştırması ekrana getiriliyor. Adı üstünde bütün fiyatların karşılaştırıldığı Mukayese sitesi her geçen gün binlerce siteyi ağırlamaya devam ediyor. İnsanların ekonomik anlamda daha tasarruflu adımlar atmalarını sağlıyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma