Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. TEB Harman Kart Nedir?

TEB Harman Kart Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
132 0

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) tarafından yalnızca çiftçilere özel hazırlanarak sunulan ve birçok özgün avantaja sahip olan TEB Harman Kart, bir tür kredi kartı olarak düşünülebilir. Özellikle Türkiye’nin ekonomi pazarını büyütmek için geniş çaplı aktiviteler ve çalışmalar yapan TEB, 2007 yılından beni tarım bankacılığı sektörüne de giriş yaparak bu alanda da çalışmalar yapmaya başladı. Daha çok çiftçiye ulaşmak ve çiftçileri kendi çatısı altında toplamak için destek projeleri oluşturan Türkiye Ekonomi Bankası, bu kapsamda sunduğu TEB Harman Kart’ı piyasaya sürmüş durumda.

TEB Harman Kart Başvurusu

TEB Harman Kart, yalnızca çiftçiler tarafından kullanılabiliyor. Karta sahip olan çiftçiler, yıl içinde ihtiyaç duydukları tüm harcamaları yapıp, ödemeyi hasat zamanında yapabiliyorlar. Bu harcamalar, temel tarım harcamaları olabildiği gibi, tarımsal aletleri de kapsayabiliyor. Bilhassa tarımsal faaliyetleri ve çalışmaları yakından takip eden ve çiftçilerin yıl içerisinde maruz kaldıkları tüm mağduriyetlerin farkında olan TEB, bu sorunların üstesinden gelebilmek ve çiftçilere daha fazla destek olabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Harman kart başvurusu için nüfus cüzdanınız, ikametgah belgeniz, taşınmazlarınıza ait bilgiler hayvancılık tescil belgeniz ile TEB banka şubelerine başvuruluyor.

TEB Harman Kart SMS Başvuru

Başvuru için HARMAN boşluk TC NO yazılarak 4466’ya mesaj göndermeniz yeterli oluyor.

TEB tarafından çiftçilere sunulan TEB Harman Kart, hizmet ve avantaj açısından tüm çiftçiler tarafından yakından takip ediliyor. Ülke bazlı üretim artışı sağlanması adına çiftçileri desteklemek için verilen TEB Harman Kart, çiftçilerin tarımsal üretimlerini devam ettirmeleri adına fidan, gübre, mazot ve tohum gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlıyor. Çiftçiler bu tür ihtiyaçlarını TEB anlaşmalı olan üye işyerlerinden alarak, ödemelerini TEB Harman Kart ile anında yapabiliyorlar.

Yapılan ödemeler tamamen faizsiz olarak maksimum 7 aya kadar vadelere de bölünebiliyor. Yalnızca kartlı ödemelerde değil, çiftçilerin yıl içerisindeki nakit para ihtiyaçlarında da kullanılabilen TEB Harman Kart, bu açıdan çiftçilerin her türlü nakit para ihtiyaçlarını da karşılamaya yetiyor. İsteyenler TEB ATM’lerine giderek nakit avans çekebiliyorlar. Çekim işlemleri, TEB Harman Kart’ın limitleri dahilinde gerçekleşiyor ve hiçbir ödemede faiz alınmıyor.

TEB Harman Kart ile SSK prim borçları, Bağkur borçları gibi çiftçileri zorlayabilen borçların da ödenebilmesi mümkün. TEB Harman Kart almak için şubeye giderek başvuruda bulunmak gerekiyor. Başvurunun onaylanması halinde 1-2 gün içerisinde TEB Harman Kart’ı alınabiliyor.

TEB Harman Kart Limiti

Çiftçiye tahsis edilen harman kartın limiti de başvuru sahibi ile gelirlerinin üzerinden banka tarafından belirleniyor. Başvuru esnasında gelir düzeyine dair belgelerin de istenilmesi harman kartın limitinin belirlenmesinde rol oynuyor.

TEB Harman Kart Borç Sorgulama

Sahibi olduğunuz kart ile ilgili borç ve ödeme tutarları ile yaptığınız harcamalar hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0 850 200 0 666 numaralı çağrı merkezini aramanız yeterli oluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma