Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Faiz Oranı Düşük Kredi Çekmek İsteyenlere Öneriler

Faiz Oranı Düşük Kredi Çekmek İsteyenlere Öneriler

Aydin Duran Aydin Duran -
248 0

Yüksek faiz oranlarını geride bırakmak ve makul kredileri keşfetmek istemeniz çok normal. Uygun faiz oranıyla kredi veren bankalar artık çok nadir, çünkü Türkiye’nin faiz oranları arttırıldı. Beklentileri karşılayan krediyi çekmek, uzun vadeye böldürmek ve düzenli ödeme planı çıkarmak çok önemli hal aldı.

Düşük Faizli Kredi Arayanlara Tavsiyeler

Kredi arayışında olan müşterilerin sağlıklı ve sorun yaşamadan kredi çekebilmeleri için temkinli olmalarında fayda vardır. Bu yazımızda kredi çekecek olan müşterilere tavsiyelerde bulunuyoruz.

En ufak ekonomik sıkıntımızda bile artık ilk kapısını çaldığımız yer bankaların kapısı olmuştur. Bankalar acil ihtiyaçlar karşısında müşterilerine kredi desteği sağlamaktadır. Ancak her bankanın kredi faiz oranı aynı olmamaktadır. O yüzden bu yazımızda okurlarımız için kredi başvurusu yapmadan önce 6 tavsiyemiz olacaktır.

Müşteriler kredi çekecekleri zaman hep bilindik bankaları tercih etmektedir. Ancak adı duyulmamış bazı bankalar, isim yapmak için kredi faiz oranlarında vade sayılarında ve birçok işlemde müşterilerine kolaylık sağlamaktadırlar. O yüzden kredi çekilmeden önce tüm bankaları araştırmanızı tavsiye ederiz.

Kredi çekmeden önce araştırmanızı internet sayfalarında değil de tüm bankaların resmi sayfalarından takip ediniz. Çünkü bankalar sürekli ürün ve hizmetlerinde değişiklik yaptıkları için eski bir bilgiye denk gelebilirsiniz. O yüzden farklı sayfalardan değil, bankanın resmi sayfasından bakarak araştırınız.

Uzun süredir müşterisi olduğunuz bankadan kredi çektiğiniz zaman, size daha uygun koşullarda kredi imkanı tanımlayacaktır. Hele ki, varsa maaşınızı bankanızdan alıyorsanız veya belli miktarda paranızın olduğu bankanızda kredi başvurusunda bulunurken, bankanız sizi kaybetmemek için faiz oranında size ciddi anlamda düşüş yapacaktır.

İnternet Sitelerinden Güncel Kampanyaları Takip Edin

Bankalar bazen belirli gün veya dönemler için kampanyalar düzenlemektedir. Arada bankaların resmi sayfalarında gezinmeyi unutmayınız. Belki o güz size uygun kampanyadan faydalanabilirsiniz.

Bazı bankalar kredi kullandırabilmek için faiz oranını düşük göstermektedir. Ancak kredi masrafını yüksek almaktadır. O yüzden bankalardan kredi çekerken, sadece faiz oranına değil, kredinin toplam geri ödeme miktarını iyice öğreneniniz.

Kendi Hayat Sigortanızı Kendiniz Yaptırın

Hayat sigortası yapmayan müşterilere, bankalar yüksek oranda faiz oranı uygulamaktadır. Ancak hayat sigortası yaptıran kişilere bankalar düşük faiz oranıyla kredi vermektedir. Bankaların kendilerini güvence altına almak istemeleri çok normaldir, artık sigorta başlangıcı bir prosedür haline geldi. Tüm bankalardan kredi alacağınızda sizden talepleri tam olarak yerine getirmenizi isteyecektir.

İyi araştırma sonucunda hangi banka ile çalışacağınızı daha rahat bulabilirsiniz. Boş yere aynı parayı veren başka banka varken, gidip yüksek faiz isteyen firmaları tercih etmeyin. Günümüzde bunu fırsatçılığa çeviren firmalar var, fakat internet üzerindeki tavsiyeleri dikkate almanız gerekir. Düşük faizli kredi arayanlara tavsiyelerde bulunduk, farklı ve bilgilendirici içeriklerimizle kazanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma