Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Akbank Axess Kredi Kartı Borç Erteleme, Ekstre Öteleme

Akbank Axess Kredi Kartı Borç Erteleme, Ekstre Öteleme

Aydin Duran Aydin Duran -
209 0

Özellikle cep telefonuna taksit yasağı tüketicilerin alım gücünü zorladı. Bu ve bunun gibi taksitsiz alınması gereken hususların yüksek tutarlarının vadelere bölünmemesi alım gücünü düşürdü. Bu durumu fırsata çeviren bankalar mevcut alışverişleri peşin ödenmesinin ardından taksitlendirme yoluna gitti. Borç erteleme yolu açıldı. Ekstre böldürme gibi hizmetleri beraberinde getirdi. Yapılan harcamalara istinaden oluşan borcunuzun ertelenmesi de bu anlamda mümkün hale geldi. Akbank müşterileri de bu hususlardan yararlanmaya başladı. Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Erteleme söz konusu. Bu hizmetten faydalanır mısınız bilinmez. Fakat böyle bir hizmetin de varlığından haberdar olmak gerekiyor.

Axess kartınız ile yaptığınız 50 TL ve üzeri harcamalar sonrası ödemelerini erteleme söz konusu. Ertelemenizi en fazla üç ay süre ile yapıyorsunuz. Bu erteleme için bankaya peşin faiz ücreti ödemekle yükümlü oluyorsunuz. Yapacığınız harcamaları öteleme için yatıracağınız peşin faiz oranları şu şekilde;

  1. Ay % 3,25
  2. Ay % 4,30
  3. Ay % 3,25

Axess Harcama Erteleme Hesaplama

Faiz oranları ile yapılan harcama erteleme için BSMV ve KKDF ödemesi yapıyorsunuz. 5 Bin liralık bir harcamanızı erteleme yapmak istediğiniz zaman 1 ay için 195,00 TL, 2 ay için 258,00 TL ve 3 ay içinde 319,80 TL peşin faiz ödemesi yapıyorsunuz.

Yapacağınız harcama 3 bin lira olması halinde 1 ay için 117,00 TL; 2 ay için 154 TL, 3 ay için 195,88 TL ödüyorsunuz.

Erteleme yaptıktan sonra erken  kapatma olanağınızda var. Erken kapatırsanız burada yapacağınız peşin faiz ödemesi gününüze göre tekrar hesaplanıyor ve hesabınıza iadesi sağlanıyor. Fakat bu işlem için parayı yatırsanız dahi mutlaka bankaya bilgilendirmeniz ve talimat vermeniz gerekiyor.

Axess Borç Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Akbank Kredi Kartı ile yapacağınız harcama sonrası banka kayıtlı olan telefonunuza SMS göndererek bu harcamanızı erteleme isteğiniz olup olmadığını soruyor. Burada gelen kodu 5990’a gönderirseniz başvurunuz hemen işleme alınmış oluyor. SMS ile talepte bulunmanız halinde tüm operatörlerde güncel sms ücreti 0,65 kr. Bu tutar sizden kesiliyor.

 Bununla birlikte Akbank İnternet Bankacılığından yada Akbank Direkt ile giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsünden talep oluşturuyorsunuz. Bu da olmazsa Akbank Telefon Şubesi numarası 444 25 25 ‘i arayarak talepte bulunabilirsiniz. Bu seçeneklerden yapamazsanız bir Akbank Şubesini ziyaret edebilirsiniz.  Erteleme talebi için bir masraf ödemesi bulunmuyor fakat belirttiğimiz gibi harcama tutarı üzerinden peşin faiz komisyonu alınıyor.

Döviz kuru ile yapacağınız bir harcama için Akbank Axess Kredi Kartı Borç ertelemesi yapamıyorsunuz. Bunun için TL harcamaları dikkate alınıyor. Daha önce bir erteleme yapmışsanız aynı harcamalar için ikinci bir erteleme söz konusu değil.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma