Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yardımlar
  4. »
  5. Faizsiz Evlilik Kredisinin Yolu

Faizsiz Evlilik Kredisinin Yolu

Aydin Duran Aydin Duran -
233 0

Günümüzde ekonomik şartlar değişim gösterdikçe vatandaşlarımız gelecek kaygısı içine düşmeye başlamıştır. Ve dünya evine girmek ve aile kurmak isteyen bireyler tarafından bu durum daha da önemli bir vaziyet almaktadır. Evlenmek isteyip ekonomik şartlardan dolayı erteleyen çiftlere müjde; faizsiz evlilik kredisinin yolu devlet destekli devam ediyor.

Evleneceklere Devlet Desteği Devam Ediyor

Kamu personeli olsun olmasın her vatandaş faizsiz evlilik kredisine başvurarak devlet destekli faizsiz evlilik kredisine erişebilirler. Vatandaşlarımızın bu krediyi almak için başta Ziraat bankası olmak üzere tüm bankalara başvuru yapıp detaylı bilgilere erişebilirler. Faizsiz evlilik kredisinin yolu devlet destekli devam ediyor ama vatandaşlarımız bu konuda ne kadar bilgili? Vatandaşlarımız krediler konusunda gerekli bilgilere sahip değiller maalesef. Devlet destekli bu krediye erişebilmek için e devlet sitesini ziyaret ederek gerekli evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ödeme Planında Evlilik Kredisi

Evlilik yolunda çiftleri büyük bir yükten kurtaran bu faizsiz evlilik kredisi aynı zamanda farklı geri ödeme planları sayesinde evlenen çiftleri evlilik sonrası büyük bir borç yükünden kurtarmaktadır. Diğer kredilere göre evlilik sonrası her ay ödenen yüklü miktardaki ödemelerden farklı olarak evliliği yıpratıcı seviyeye gelmeden ödeme planları sunulmaktadır.

Geri ödeme planları tamamen kurumlar ile krediyi çekmeyi düşünen bireyler arasındaki anlaşma esas alınarak yapılmaktadır. Devlet onaylı olduğu için faizsiz olması kurumdan kuruma değişmez. Tüm bankalarda bu durum eşit ve adaletlidir. Faizsiz ve geri ödemede rahatlık sağlaması evlilik yolundaki vatandaşlar için büyük bir şanstır. Bu krediyi almak için kefil ve ruhsat sahipli olmaktan ziyade evlilik ile ilgili bazı bir takım belgeler gerekmektedir. Bulunduğunuz şube ve illere göre bu durum değişmektedir. İşlemler çok kısa sürdüğü için insanları çok uğraştırmadan açık ve net şekillendirilmiştir. Muhtemel alabileceğiniz Devlet Yardımları kategorimizde ayrıntıları ile mevcut.

Faizsiz Evlilik Kredisine Erişmek

Faizsiz devlet destekli kredi sahibi olmak için telefondan bilgi alabilir aynı zamanda şubeye gidip detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Banka çalışanları bu durumda çiftlere geri ödeme planı dahil kredinin tüm içeriklerinin tanıtımlarını yapmakla hükümlüdür. Öncelik çiftlerin mutlu bir gelecek kurmasını hedefleyen devletimiz bu konuda bankalar birliği anlaşması yaparak evlilik kredisinde sıfır faiz sistemi getirmiştir. Bu krediden yararlanmak isteyen evlilik adayları bireyler, evlilik beyanatları ise birlikte ve evlilik sonrası da aynı krediye sahip olabilirler.

Ülkemizin ekonomik açıdan yeni evlere tanıdığı bir olanak olarak görülen bu faizsiz evlilik kredisi için ülkemizdeki her şubeden teminat sağlanmaktadır. Bankalar birliği anlaşmasına göre güncel kur farkı ve faiz durumu hesaba katılmadan verilen ana paranın geri ödeme planı üzerine kurulmuştur. Bu faizsiz kredinin geri ödemesi tamamen krediyi çeken çift tarafından sorumluluk gerektirmektedir. Yasal ve devlet destekli olduğu için tüm hukuki süreç ve kredi raporları devlet tarafından denetlenmektedir. Devlet tarafından süreç takip edilip göz önünde bulundurularak çiftlerin geleceklerini kurmaları hedeflenir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma