Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ohalde Şehir Dışına Çıkış İzni Nasıl Alınır? Karantinada şehir dışı

Ohalde Şehir Dışına Çıkış İzni Nasıl Alınır? Karantinada şehir dışı

Sonsatir Sonsatir -
196 0

Son günlerde 65 yaş ve üstü kişilere sokağa çıkma yasağı ve şehirler arası izne tabi tutulmasının ardından koronavirüs tedbirlerine her geçen dakika bir yenisi ekleniyor. Bu manada son aşamada şehirler arası yolculuklarda izne tabi tutuldu. Güncel olarak kişisel araçlar ile şehirler arası yolculuklar serbest olsa da zaman içerisinde bu duruma da engelleme gelebilir. Sonuçta ne olacağı hakkında yorumlar yapılsa da henüz net değil. Şehirler arası yolculuklar alınan kararlar neticesinde toplu taşımalar ile yasaklandı. Sınırlı sayıda otobüsler ile yolculuklar Valiliklerden alınacak izinler eşiğinde yapılacak. Şehir dışına çıkacaklar ne yapacak? Şehirler arası izin nasıl alınacak? 

Şehirlerarası Otobüs Yolculuk Yasağı Başlaması

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile 28 Mart 2020 tarihi saat 17:00 den itibaren yapılacak yolculuklarda şehirler arası otobüs yolculuğuna valilik izni getirdi. Cumhurbaşkanı talimatı ile yapılan bu işlem neticesinde vatandaşların oldukları şehirde kalmaları amaçlanıyor.

Verilecek Seyahat İzin Belgesi

Seyahat izin Belgesi

Seyahat İzin Başvurusu

Seyahat izin Belgesi Dilekçesi

Şehir Dışına Çıkmak Zorunda Olan Kişiler

Tedavi ve ihtiyaçları nedeniyle doktor kararları ile sevk edilen kişiler birinci derece yakınları vefat edenler veya ağır hastalığı olanlar kalacak yeri olmaması halinde Valilik izni ile gerçekleştirilebilecek.

Seyahat İzin Kurulları Kurulacak

Şehir dışına çıkmak zorunda olan vatandaşın seyahatleri Valilik ve Kaymakamlık bünyesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu başvurusu sonrası verilecek seyahatname belgesi ile yapılabilecek. Uygun görülmesi halinde seyahat güzergahı ve süresi belirtilen şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi düzenlenmesi gerekiyor.

Başvuru ile şehir dışına çıkma izni olan kişilerin başvuruları dikkate alınarak otobüs seferleri planlanacak. Seyahat öncesi kişilerin sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra seyahatler başlayacak. Ayrıca seyahat izni alan kişilerin gideceği yerlerdeki valilikler ve kaymakamlıklara gelecek kişilerin bilgileri de gönderilecek.

Yolculuklar sırasında oluşacak nedenler yolculukta bulunan kişilerin karantinaya alınmasına neden olabilir. Karantina süresi ise 14 gün olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma