Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Aydin Duran Aydin Duran -
171 0

Hizmet sektörü ilerledikçe, bankaların müşterilerine sundukları imkanlar da artma eğilimindedir. Her yeni sektörel ve teknolojik gelişme, bu ilerlemenin daha da farklı kollara ayrılmasını sağlamaktadır. Bankalar, müşterilerinin uygulama istediği her konuda yenilik açılmasına olanak sağlar. Bu sayede hiçbir banka yeniklerin karşısında durmamış olur. Bireysel ve kurumsal müşteriler de bu sayede bankaları araştırırlar ve kendileri için en yenilikçi ve kullanışlı bankayı seçerler. Ziraat Bankası da bu yenilikçi bankaların ilk sırasında gelmektedir. Para transferini EFT yoluyla çok farklı bir seviyeye çıkartan Ziraat Bankası, birçok uluslararası bölgede bulunmasıyla da müşterilerine zengin bir EFT ağı sunmaktadır. Bunu duyan ve memnun kalan kullanıcılar EFT işlemlerinde ilk sırada Ziraat Bankasını tercih etmektedirler.

Ziraat Bankası’nda EFT saatleri nelerdir?

EFT işlemi, Merkez Bankasının onayından geçmesi gereken bir onaylı para transferini içerir. Bankalar da kişilerin ve kurumların bu onayında sıkıntı yaşanmaması için, EFT işlem saatlerini belirli aralıklarda tutmuşlardır. Normal işleyiş zamanlarında Ziraat Bankası 09.00 ile 16.00 arasında EFT işlemlerini kabul etmektedir. Geç EFT işlemi de yaşanılacak zaman sıkıntısına göre sistemde belirlidir. Yarı tatil günlerinde ise bu EFT işlemi zaman aralığı 09.00 ile 11.00 arasında kabul edilmektedir. Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız EFT işlemleri bu zaman aralıklarının dışında ise ertesi gün saat 09.00’dan itibaren uygulanacaktır. Eğer Cuma akşamı yapacağınız bir EFT varsa, bu EFT işlemi pazartesi sabah 09.00’dan itibaren işleme konulacaktır. Bu saatlere ve verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna dikkat ettiğiniz takdirde, herhangi bir EFT problemi ve hatasıyla karşılaşmanız mümkün değildir.

Ziraat Bankası’ndan EFT nasıl yapılır?

Ziraat Bankası müşterilerine birden fazla EFT yapabilecekleri yöntem sunmuştur. Bu sayede kurumlar ve kişiler, ücret ve performans olarak kendilerine en yakın olan işlemi uygulayabilirler. Her farklı işlemin kendi içerisinde farklı bir ücreti bulunduğunu unutmamak gerekir. Örneğin; çağrı merkezini kullanarak yapacağınız EFT işleminin size yansıyacağı hizmet bedeli 6 TL olacak iken, mobil uygulama üzerinden bunu yapmanız durumunda 3,75 TL, düzenli ödemelerde 3 TL, ATM’lerden gerçekleştirdiğinizde 10 TL olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma