Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Katılım Vadeli Hesap Faiz Oranı

Ziraat Katılım Vadeli Hesap Faiz Oranı

Aydin Duran Aydin Duran -
150 0

Bankacılık sisteminin temel taşı olan vadeli hesaplar, bankaların ayakta kalması için en önemli kaynak. Hem banka müşterileri için hem de bankalar için oldukça karlı olan vadeli hesaplar, son yıllarda en önemli yatırım yöntemi olarak öne çıkıyor. Özellikle iyi sermayesi olan müşteriler, belirledikleri vade sonunda birikimlerine hiç de azımsanmayacak derecede kar katıyorlar. Bankaların kendi içindeki rekabet, faiz oranlarını daha da çekici bir yatırım aracı haline getiriyor. Banka müşterileri, kendilerine belli vadeler sonunda sunulan faiz oranlarından istediklerini seçmekte özgür.

Ziraat Katılım Bankası faiz hesaplama sayfası çevrim içi olarak bağlanan ve sorgulama yapan müşterilerine anlık olarak hizmet veriyor. Bu sayfa üzerinden güncel hesaplama işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Vadeli Hesap İle Vadesiz Hesap Arasındaki Farklar

Vadeli hesap dendiğinde ilk akla gelen şey, zaman kavramını ifade eden vade sözcüğüdür. Normal hesaptan farklı olan vadeli hesap, banka ile müşteri arasındaki bir sözleşmeye dayanıyor. Müşteri bankaya belli bir vade sonunda çekebileceği para yatırıyor. Tabi buarada müşterinin kazancı, bankanın sunduğu faiz oranından yararlanarak birikiminin değerlenmesi. Vadesiz hesapta ise müşteri istediği zaman parasını çekebiliyor. Vadesiz hesabın belli bir getirisi ise yok.

Vadeli Hesapların Bankalara Faydası

Bankalar özellikle vadeli hesaplar sayesinde temel bankacılık vazifelerinin çoğunu yerine getirebiliyor. Müşterilerin belli vadeler süresince bankaya verdiği para, banka tarafından en çok kredi vermek için kullanılıyor. Banka bu şekilde istediği gibi işleteceği bir paraya kavuşmuş oluyor. Bu sebepten ötürü vadeli hesaplar, bankalar açısından hayati önem taşımaktadır. Birbiriyle rekabet eden bankalar en iyi faizleri müşterilere sunmaya çalışarak daha çok işletecek sermaye elde ediyorlar.

Ziraat Vadeli Katılım Hesabı

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri Ziraat Bankası da Katılım Hesapları ile müşterilere en az bir ay ile en çok bir yıl arasındaki vadelerle yatırım imkanı sunuyor. Üstelik minimum denecek kadar rakamlarla da vadeli katılım hesabı açmanıza imkan sağlıyor. Bankanın resmi web sitesinde bu konuyla önemli bilgiler mevcut. Müşterilerin diğer sitelerden alınan bilgilerin eksik ya da yanlış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak resmi sitedeki bilgilere itimat etmesi doğru olur.

Neden Mevduat Hesap Tercih Ediliyor? 

Vadeli Hesaplar döviz, hisse senedi, altın ve emlak yatırımına göre daha risksiz ve güvenli bir kar sunduğu için müşteriler tarafından tercih ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma