Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 102 Bin Öğrenciye Verildi.

102 Bin Öğrenciye Verildi.

Sonsatir Sonsatir -
157 0

Hayata Yeşil Işık” isimli proje kapsamında 102 bin öğrencinin trafik eğitimi almasını sağlayan Kepez Belediyesi, başarıyı pekiştirmek adına düzenlediği resim yarışması ile finale kalan öğrencileri ödüllendirdi.

Trafik ve İlk Yardım Haftası etkinlikleri çerçevesinde, trafik kurallarını daha iyi öğrenmeleri, hayati önem taşıyan tedbirleri daha eğlenceli yollarla öğretirken, ödüllü etkinlikler yapmayı da unutmadı. Resim yarışmasında finale kalan öğrencilere ödüllerini vermek üzere Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde tören düzenlendi.

Törene Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün yanı sıra, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Antalya Şube Başkanı Abdullah Gökmen, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim için Trafik Eğitim Parkurunu kullanan Kepez Belediyesi 102 bin çocuğa eğlenceli unutulmayacak bir demde trafik eğitimi sunarak, örnek teşkil eden bir projeye daha imza atmış oldu.

Dereceye giren öğrencilere kol saati, birinci olan Ayça Akça’ya tablet, ikinci öğrenci Talha Vardı’ya ve üçüncü olan Arda Serttaş’a bisiklet hediye edildi.

Ödül töreni sonrası canlı müzik eşliğinde salondaki öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesi için hazırlıklar vardı.

Meseleye çocuk gözüyle baktıklarını dile getiren Hakan Tütüncü, Öğrencilere trafiği deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayan, eğlenceli programlar yaptıklarını söyledi. Öğrencilerimizin trafik eğitimiyle ilgili farkındalık arttırıcı etkinlikler arasında bu resim yarışmasının da yer aldığını belirten Tütüncü, öğrencilerin trafik kurallarından ne aldığını öğrenmek için çocuk gözüyle meseleye bakmayı uygun gördüklerini söylerken, yapılan hataların telafisinin olmayabileceğini, küçük ihmaller yüzünden sakatlıklarla karşılaşılabileceğini ifade etti. Fotoğraf: Kepez Belediyesi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma