Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. En Büyük Hazinem Türkiyem Fotoğraf Sergisi

En Büyük Hazinem Türkiyem Fotoğraf Sergisi

Sonsatir Sonsatir -
118 0

Antalya’nın Döşemealtı İlçesinde faaliyet gösteren Mustafa Ayşe Altun İlkokulu 23 Nisan haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu etkinliklerin birisine daha ev sahipliği yaptı.

3-B sınıf öğretmeni ve öğrencileri ile anası sınıfı öğrencilerinin hazırladığı etkinlikler ile adından bir kez daha söz ettiren Mustafa Ayşe Altun İlkokulu’nun çalışkan müdiresi Arzu Zeybekloğlu yoğun katılımın sağlanmasından dolayı memnuniyetini belirtti. Yaklaşık bir yıldır görev yaptığı okulda yapılan etkinlikler ile eğitim öğretim adına yapılması gereken her adımı hiç esirgemeden atan Zeybekoğlu, yapılan bütün çalışmalar, sergiler için öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Okul bahçesinde yapılan programı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Tıraş ile İbrahim Çalışır, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından 3-B sınıf öğretmeni Yeliz Ay’ın öğrencileri ile yapmış olduğu proje kapsamında “En Büyük Hazinem Türkiye’m” fotoğraf sergisi ile anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu sergisinin açılışı yapılarak fotoğraf severlerin beğenilerine sunuldu.

Minik öğrencilerin yıl boyunca yaptığı etkinliklerin sergilendiği salonda Çanakkale Şehitlik abidesi ve şehitlikler dikkatleri üzerine çekerken, küçük öğrencilerin bu anlamlı davranışları göz doldurdu.

Öğrencilerin ve öğretmenleri Yeliz Ay’ın karelerinden alınmış yaklaşık 100 fotoğrafın sergilendiği fotoğraf sergisinde ülkemizin hemen hemen her bölgesinden fotoğraf yer aldı. Doğunun güzellik simgelerinden biri olan, Van’ın Gevaş ilçesinde çekilmiş ters lale büyük beğeni alırken, geleceğin fotoğrafçıları severek yaptıkları çekimler ile başarının gururunu yaşadılar.

Yoğun ilgi gören sergi sonrası ziyaretçiler anasınıfı öğretmeni Pınar Çolak ile Müjgan Ömeroğlu ve öğrencilerinin hazırladığı müzik eşliğinde dans gösterileri ile coştu.

Genel olarak doğa fotoğraflarının yer aldığı; amacı çocukların ülkemizi daha iyi tanıması,  fotoğraf sanatını daha iyi anlayarak geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştirerek, fotoğrafa gönül veren çocukları bilinçlendirmek için açılan sergi bir gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma