Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
83 0
e-ticaret nasıl yapılır

Gelişen teknoloji akıl almaz bir şekilde büyüyen bir e-ticaret sektörüne neden olmuştur. Bu anlamda internet ile ticaret sitelerinden gereken payı alabilmek için atılan adımlar öncesi aranılan husus e-ticaret nasıl yapılır olmaktadır. Ticareti internet ile yapmak isteyenler bu anlamda öncelikli olarak internet sektöründe deneyimli kurumsal firmalardan destek alması gerekir. Zira en önemli husus dijital Dünya’da var olabilmektir.

Uygun fiyat koşulları sunuyor olması nedeniyle alışverişlerin internet ile e-ticaret sektörüne yönelmesinin ardından yıllık milyarlarca liralık satışlar gerçekleştirilmektedir. Bu kazançlar ticari olarak kapısını açan esnafın özellikle dikkatini çekmektedir. Böylelikle kazancını artırma yollarına e-ticaret eklenmektedir. Özellikle firmanıza özel e-ticaret sitesi ile birlikte atılması gereken adımlar için profesyonel destek alınması gerekir. Böylelikle 07Pixel sizlerin yanınızda olan profesyonel bir kurumsal firma olmaktadır.

e-Ticaret İş Fikri Önemli

Ürün pazarlamasının yanında satışı, ödemesi ve dağıtımı elektronik ortamlarda yapılıyor olması e-ticareti aynı zamanda daha ekonomik kılmaktadır. Operasyonel hizmetler ile daha büyük tasarruflar sağlanırken daha çok kişiye ulaşma pazarı kazançlık kılar. Böylelikle var olan bir iş sektörünüzü e-ticaret ile dijital ortama taşırken yeni başlayacaklar için iş fikirleri çok önemli olmaktadır. Zira iş fikri ticaret ile kazanç sonrasında ise başarının anahtarıdır. Yaşam içerisinde İş fikri arayışında olan kişilerin üzerinde durması gerektiği hususlar ise şunlardır.

e-ticaret Nasıl Yapılır
e-Ticaret Nasıl Yapılır?
 • E-ticaret ile satışı çok olan sektörler
 • İnternet ile e-ticarette çok satılan ürünler
 • E-Ticaret istatistikleri
 • E-ticaret bölgesel istatistikler

İstatistiklerin incelenmesinde en önemli husus markalar olmaktadır. Öyle ki herkes iyi marka satın almak isterken bu markayı en ucuzuna almanın yollarını aramaktadır. Bu sebeple e-ticarete yönelen tüketiciler özellikle internet üzerinde fiyat kıyaslamasına gider. Bu sayede en ucuzu bulan tüketici aynı zamanda kargo ile teslimi ve diğer masrafları dikkate almaktadır. Bu sebeple tüketici açısından büyük bir avantaj olan e-ticaret, aynı zamanda işletmeler açısından da büyük avantajlar sağlamaktadır.

e-ticaret Nasıl Yapılır
e-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Modeli

Ticaretin internet penceresinden bakışı sadece mal alım ve satımı değildir. Şirketinizi ulusal sınırlar içerisinde gösterirken aynı zamanda uluslararası arenada göstermek isteyebilirsiniz. Farklı bir bakış açısına sahip olabilirsiniz ancak sektörde en çok yaygın olan iş modelleri şunlardır;

 • Dropshipping
 • Dikey e-Ticaret
 • Yatay e-Ticaret

Yatay e-ticareti seçenlerin çok geniş ürün yelpazesi bulunduğu gibi markaları da çok fazla olmaktadır. Dikey e-ticaret ise bunun aksine çok ürün çeşitliliği bulunmamaktadır. Dropshipping ise stoğu olmadan tedarikçiler yoluyla yaptığı satış modeli olmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma