Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
222 0

Gelişen teknoloji bankaların ATM’leri üzerinden kartsız para çekme imkanı vermekte. Bu imkandan faydalanan Ziraat Bankası müşterileri kartsız para çekme işlemini almada nasıl hareket edeceklerini merak edebilir. Öncelikli olarak bir başvurunuz olması gerekir ve bu başvuruyu da farklı yollardan yapabiliyorsunuz.

Kartsız Para Çekimi

Öncelikli olarak kartsız işlem yapabilmeniz için bir başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvuruyu bir ATM den yapabildiğiniz gibi banka şubelerinden yada internet bankacılığınız üzerinden yapabiliyorsunuz. Başvuruda yararlanmak istediğiniz hesabın kartının olması, aktif kullanılıyor olması, şifresini biliyor olmanız gerekir ki bununla birlikte Ziraat Bankası sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu numaranızın da hâlâ kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız.

Gerçek Kişiler Çekebiliyor

Ticari hesabı olan kişiler yani tüzel kişilikler bu hizmetten yararlanamıyor. Bu hizmetin amacı gerçek kişilerin kullanabilir olması. Başvuru sonrasında ise kartsız para çekmenin adresi bir Ziraat Bankası ATM’si oluyor.

Kartsız Para Çekme Adımları

Kartsız para çekme işleminin ilk adımı kartsız işlem seçimi. Bundan sonra para çekme menüsünden kartsız para çekme sayfasını seçiyorsunuz. Açılan sayfada cep telefonu numaranızı ve TC numaranızı girdikten sonra ATM size banka nezdinde bulunan hesaplarınızı listeliyor. Buradan ilgili hesabı seçtikten sonra size şifre girilmesi istenir. Şifre girişi sonrası devam tuşu ile birlikte cep telefonunuza bir SMS ile kod gönderilir. Bu gelen geçici kod ile para çekme işleminize devam ediyorsunuz.

Para çekme menüsünde gelen kodu ilgili yere işledikten sonra cep telefonunuzdaki kod ile doğrulama yapmış oluyorsunuz. Bu doğrulama sonrasında çekmek istediğiniz tutarı giriyorsunuz ve onay veriyorsunuz. Bu onay sonrası Ziraat Bankası ATM kartsız para çekme işlemi yapılmış oluyor.

Bir çok hizmete imkan veren Ziraat Bankası teknolojinin yenilikleri ile kişilere kart taşımama özgürlüğü de getiriyor. Bu özgürlüğün yanında dışarıda bulunulduğu takdirde para ihtiyacınız olduğunda kartlarınızın da unutulması mümkün. İnsanlık hali olan bu tür unutkanlıklar ile mağduriyet yaşanılmaması adına 7-24 daima para çekimin adresi Ziraat Bankası bankamatikleri olmuş durumda. Eğer sizde Ziraat müşterisiyseniz zaten bu hizmetin bilinci içerisindesiniz diyebiliriz. Zira banka kişilere avuç içi okuma imkanı ile para çekimi hizmeti de veriyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma