Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi Yorumları 

Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi Yorumları 

Aydin Duran Aydin Duran -
206 0

Turan AY – Kripto paralar ilgi görmeye devam ediyor. Zaman zaman değişen paralar ile ilgi odağı da değişiyor. Bu haftanın en popüler 5 kripto para birimi Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC), Origin Protocol (OGN) ve Ceek VR oldu.

Bitcoin (BTC)

Kripto paraların en önemlisi Bitcoin tüm zamanlarda olduğu gibi bu haftada sürekli takip edilen birimlerin başında geliyor. Sektörün en büyüğü bu haftayı da yükseliş ile kapattı. Hafta başında 40 bin 800 dolar seviyelerinde düzeltmeye gitmesinin ardından 45 bin dolar bandına kadar yükselen BTC 44 bin 500 bantlarında yatay bir şekilde hareket ediyor. BTC yatırımcısına haftalık bazda yüzde 6 oranlarında kazanç sağladı.

Loopring (LRC)

Kriptolar içerisinde en çok ilgiyi çeken ise LRC oldu. Bitcoin’in yatay seyrinde bile kazandıran varlık olarak ön plana çıkması yatırımcıların Loopring alımlarına neden olurken hafta içerisinde yüzde 50 artış gösterdi. Bu artışlar sonrası LRC’nin geleceği tartışılmaya başlandı.

LRC kriptonun takibinin yakından yapılmaya başlanması son aşamada önemli yükseliş göstermesi. BTC sert hareketle ters bir ivmeye doğru gitmesi halinde bir kırılım yaşanarak LRC’nin daha yüksek bir grafik çizmesine neden olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB bir süredir yatırımcıların radarındaydı. Bu haftada en çok takip edilenler listesine girdi. SHIB token yatırımcılarına hafta boyunca kazandırdı. Haftalık yüzde 2,8 oranındaki artışla popüler ilk 5 para birimi arasına girdi. Sürekli yükseliş gösteren para biriminin bu yükselişini ne kadar sürdüreceği merak konusu.

Ceek VR

Ceek VR geçtiğimiz hafta boyunca volatil hareketi ile devam etmesinin ardından bu hafta yatay bir hareket ile işlem gördü. Hafta başı yukarı yönlü artış göstermesinin ardından gerilemesine rağmen haftanın ilk günleri yine yukarı doğru hareket başladı. Ceek VR haftalık olarak yatırımcısına yüzde 5 oranında para kazandırdı.

Origin Protocol (OGN)

Yaşadığı değer kaybına rağmen bu hafta takip edilen kriptolardan biri de Origin Protocol oldu. Ethereum’un alt yapısı ile çalışan OGN 2018 yılında Mainnet’te yayımlanmış ve 10 Ocak 2020 tarihinde de kripto olarak sektörde yerini almıştı.

NOT : Buraya yayınlanan haber ve yorumlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma