Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nedir
  4. »
  5. Akif’in Nişanlısı Zeynep ile Rüya Arasındaki Sır Bağlantı Nedir?

Akif’in Nişanlısı Zeynep ile Rüya Arasındaki Sır Bağlantı Nedir?

Sonsatir Sonsatir -
308 0

İlker Kaleli’nin canlandırdığı öğretmen dizisi Türkiye’de bir çok toplumu kendisine çekmiş olsa da ilk yayını itibariyle en çok izleyeni sanırım öğretmenler olmuştur. Bir nevi öğretmenlerin sesi olması beklentiler arasında olan dizi Türkiye şartlarının üstünde olduğu ilk bölümüyle gösterdi. Okullarda şiddet belli bir yere kadar olabilir ancak Türkiye’de böyle bir şiddet konusunu oluşturan bir örnek yoktur diye düşünüyorum. Dizi sırları ile başlamasının ardından izleyicilerde bir çok soru işaretini beraberinde getirdi.

İlker Kaleli Akif’i Canlandırıyor

Fizik öğretmenini canlandıran İlker Kaleli bir anlamda öğrencilere ve izleyicilerine insanlık dersi vermeyi amaçlamış. Tam anlamıyla  bu dizide yaşananlar olmasa da ileriki dönemlerde öğretmenlere ders ve konu anlatımında ufuklarını açacağı kesin. Anlaşılan o ki, senaryosu ile tamamen özgün olan bir dizi olmayacak. Nitekim bir Japon dizisi olan Mr. Hiragi’s Homeroom’dan uyarlamalar söz konusu. Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve 10 bölümü geride bırakan dizi Japonya’da en çok izlenen dizi olmuş.

Zeynep Öğretmen ve Rüya Örnek

Akif ismini canlandıran İlker Kaleli’nin nişanlısı konumundaki Zeynep ile intihar eden Rüya Örnek arasındaki sır ilk bölüm sonrası merak edilen konu oldu. Akif’in nişanlısı Zeynep ve Rüya arasında nasıl bir bağ var, Zeynep öğretmenin okuluna sonradan atanan Akif neden bu okula atandı, aynı zamanda bir resim hobisi olan Akif neden Zeynep ve Rüya’nın resimlerini yaptı ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Dizide elbette Rüya’nın intiharı araştırılıyor olsa da kaza sonrası komaya giren Zeynep öğretmenin durumu Akif’i kökten değiştirmiş. Nitekim okulda yaptığı hazırlıklar uzun süre almış ve önemli bir plan yapmış. Avlu dizisi ile ön plana çıkan Ceren Moray dizide Zeynep öğretmeni dolayısıyla Akif’in nişanlısı rolünü üstleniyor. Açıkçası bir sinema tadında dizi oluşturmuşlar. Fakat tutulan dizilerin ilk bölümlerinden sonra konunun dışına çıkılıyor olması beklentileri karşılamayı bırakması zamanla dizilerin zayıflamasına neden olur. Zaman içerisinde de Öğretmen Dizisi nasıl bir hal alacak merak konusu.

Atletizim şampiyonu olan Rüya’nın uğradığı iftira ve sonrasında başta arkadaşlarından olmak üzere toplumca dışlanması ile intihara sürüklenmesini konu edinen dizi’de Zeynep Öğretmen komadan çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma