Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sigorta
  4. »
  5. Sağlığım Önemli Diyenlere Sağlık Sigortası Özel Hissettiriyor

Sağlığım Önemli Diyenlere Sağlık Sigortası Özel Hissettiriyor

Aydin Duran Aydin Duran -
187 0

Özel sağlık sigortası nedir? Kişilerin hastalık, kaza ya da yaşayacağı olumsuzluklara karşı sağlık giderlerini güvenceye alan sigorta kapsamıdır. Belirlenen sağlık sigortası limitiniz sayesinde, başınıza gelebilecek olan kötü olaylara karşı sigorta poliçeniz sayesinde masraf ödemeden kurtulabilirsiniz.

Devletin Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte düzenlediği güvence sisteminde, özel sağlık sigortası kapsamı kadar genel geçerliliği bulunmuyor. Çalışan kişiler ya da yirmi beş yaşının altında olan bireyler, devlet tarafından güvence altına alınarak sağlık sorunlarının ve sağlık ihtiyaçlarının belirli bir kısmını devlet tarafından karşılayabiliyor. Ancak oluşabilecek büyük olumsuzluklara ya da kısmi hastalıklara karşı devlet önlemleri maalesef yetersiz kalmaktadır. Bu sayede özel sağlık sigortası önemini kazanmış olur.

Sağlık Sigortası

Belirli bir sağlık muayenesinin ardından sizin için bir fiyat çıkartılır ve poliçe kapsamınıza göre ödeme yaparsınız. Eğer ekstrem sporlarla uğraşan bir sporcuysanız, en genel poliçeyi seçersiniz ve X bir fiyat ödersiniz. Ancak ekstrem sporla uğraşmayan normal bir memursanız ve yine en genel poliçeyi seçerseniz ödeyeceğiniz rakam X/2 kadar olacaktır. Özel sağlık sigortası forum gibi alanlarda sıklıkla tartışılan bir konu haline gelmiştir. Sigorta poliçenizin kapsamına göre ölüm de dahil olmak üzere başınıza gelen bütün durumlarla ilgili ödeme almanız mümkündür.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

En iyi özel sağlık sigortası diye bir kavram yoktur. Siz ödediğiniz rakama ve poliçenizin kapsamına göre değerlendirmeye alınırsınız. Örneğin poliçe kapsamınız sadece çalışma koşullarınızın olduğu dönemi, yeri ya da zamanı kapsayabilir. Bu genelde zorlu şartlarda çalışan kişiler için tercih edilen bir sağlık sigortasıdır. Sigorta sahibi olan kişiler, yurtdışına çıktıklarında sigorta kapsamı, poliçe dahilinde olabilir de olmayabilir de. Sigorta dolandırıcılığı yapmak için, kişilerin kendilerini yurtdışında bir kazaya karışmış ya da ölmüş süsü verdiği çok sık görülen bir durumdur.

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır? Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişiler istedikleri sigorta acentesine giderek kendi bütçelerine ve ihtiyaçlarına en uygun olan seçimi yapabilirler. Bu sayede de başlarına gelebilecek olumsuzluklara karşı kendilerini güvence altına almış olurlar. Özel sağlık sigortası size zorunlu olarak belirli bir hastane ya da doktor ile sınırlamaz. Sizin sağlık durumunuzla ilgili poliçenize göre belirlediği ücreti kapsayan herhangi sağlık kurumu ya da kuruluşunda bu tutarı harcamanız mümkündür.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası neleri kapsar ve özel sağlık sigortası fiyatları, yaptırmak isteyen herkesin merak ettiği konuların başında yer alıyor. Kapsamı yukarıda da belirttiğimiz üzere kişinin poliçe durumuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin yaşadığı bir olumsuz deneyim sonrasında hiç para alamayacağı durumlar bile söz konusu olabilir. Bu tür sigorta ve müşteri davaları çok sık görülmektedir. O yüzden yaptırmadan öncesinde aracı sigorta acenteniz ile konuyu tam anlamıyla konuştuğunuzdan emin olun. Sigorta dahilinde özel sağlık sigortası avantajları gerçekten çok yüksektir. Özel sağlık sigortası nedir hep birlikte inceledik.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma