Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Aydin Duran Aydin Duran -
254 0

VakıfBank, geleceğiniz emin ellerde sloganı ile müşterilerine, iştiraki olduğu Vakıf Emeklilik şirketi üzerinden, birikimlerin değerlendirileceği ve emeklilik döneminde ilave gelir elde edileceği ürünler sunmaktadır. Vakıf Emeklilik şirketi tarafından hazırlanan Bireysel Emeklilik Ürünleri, müşterilerin bugün sahip olunan yaşam standardını emekli döneminde de sürdürebilmelerine imkan vermektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi, geleceği güvence altına alan ve hayal edilen bir emeklilik maaşı ödemeyi garanti eden, birikime yönelik bir sistemdir. Bu sistem gönüllü katılım esasına dayanmaktadır ve mevcut sosyal güvenlik sisteminin yerini alan değil, buna ek olarak gelir sağlayan tamamlayıcı bir emeklilik sistemidir.

Vakıf Emeklilik şirketi, tamamen müşterilerin risk ve getiri anlayışları doğrultusunda birden çok bireysel emeklilik planı hazırlamıştır.

VakıfBank Bireysel Emeklilik Şartları

18 yaşını tamamlayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, bir işte çalışıyor olsa da olmasa da, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girebilir ve katkı paylarını ödemeye başlayabilir.

2013 yılı Ocak ayında başlatılan uygulama ile de sistemde katkı payı ödeyen herkes, yüzde 25 Devlet Katkısı’ndan yararlanabilir. Ancak katılımcıların bir yıl içinde alabilecekleri devlet katkısı tutarı, o yılın toplam brüt asgari ücret tutarının yüzde 25’ini geçemez.

Katılımcılar, kendi bütçeleri doğrultusunda belirleyecekleri bir miktarı katkı payı olarak ödeyebilir. Bu konuda bir üst sınır bulunmamaktadır. Ancak sistemden beklenen yararı elde etmek için, Vakıf Emeklilik şirketi en düşük katkı payı tutarını 100 TL olarak belirlemiştir.

VakıfBank Bireysel Emeklilik Avantajları

Devlet tarafından ödenen yüzde 25 Devlet Katkısı, bu sistemin en büyük avantajıdır. Başka hiçbir tasarruf aracı böyle bir imkanı sunmamaktadır. Vergi mükellefi olan olmayan herkes, Devlet Katkı payından yararlanabilir.

VakıfBank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Genel olarak Vakıf Emeklilik şirketi tarafından sunulan bireysel emeklilik planlarında ilk giriş sırasında giriş aidatı alınmamakta, ancak ertelenmektedir. Birikimler başka bir bireysel emeklilik şirketine taşınıyorsa veya bir nedenle sistemden erken ayrılmak isteniyorsa, şirket giriş aidatının ödenmesini talep etmektedir.

VakıfBank BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın http://www.vakifbank.com.tr/ web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin http://www.vakifemeklilik.com.tr/ web sitesi ziyaret edilebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma