Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Dolar, Euro, Paund, Döviz Bozan ATM Listesi

Dolar, Euro, Paund, Döviz Bozan ATM Listesi

Aydin Duran Aydin Duran -
146 0
Dolar, Euro, Paund , Döviz Bozan ATM Listesi

Bankacılık sektörü gelişen teknoloji sayesinde başka ülkelerdeki, başka bankalarda bulunan hesaplarınızla birlikte Dolar, Euro, Paund gibi döviz kuru çekimlerine olanak vermektedir. Öyle ki özellikle Türkiye ziyareti gerçekleştirenler için kolaylık olması adına Dolar, Euro, Paund, döviz bozan Atm daha çok turistik bölgelerde bulunmaktadır.

Türkiye’de bulunulduğu sürece yurt dışındaki banka hesaplarınızdan Dolar ve Euro gibi dövizlerinizi çekebilmeniz mümkündür. Öyle ki bu durumu daha ileri götürerek Dolar, Euro, Paund, döviz bozdurma ile Türk Lirasına çevirmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede bulunduğunuz yerde döviz bürosu, banka araştırmak zorunda kalmadığınız gibi açılış saatlerini de beklemek zorunda kalmazsınız. Hatta yatırım olarak ayırdığınız dövizinizi anlık olarak ihtiyaçlarınıza karşılayabilirsiniz. Zira yaşam ne zaman paraya ihtiyacınız olacağını bilemez.

Kartsız Döviz Bozan ATM Listesi

Türkiye’de bankaların ATM’leri özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde bulunmaktadır. Bu durum turistik bölgelerde çok daha değişir. Zira yabancıların yoğun olduğu yerlerde döviz hesap hareketleri söz konusu olmaktadır. Hesabına göre bankaların anlaşmalı olduğu yurt dışı bankalar ve hesaplarından para çekimi yapılmaktadır. Bu çekim işlemi ise döviz özelliğine sahip ATM’ler ile yapılabilmektedir.

Dolar, Euro, Paund , Döviz Bozan ATM Listesi
Dolar, Euro, Paund , Döviz Bozan ATM Listesi

Özellikle müşterilere hizmet vermek adına kartsız döviz bozan ATM listesi aramaların başında gelmektedir. Böylelikle bankada hesabınız olmasa dahi kartsız işlem menüsü ile Dolar, Euro ve Paund bozdurulabilmektedir. Hatta bazı bankamatikler başka para birimlerini de destekler. Böylelikle döviz bozan ATM Listesi bankaların kendi internet sitelerinden temin edilebilmektedir. Ancak döviz işlemine olanak veren bankalar ve ATM özellikler şu şekilde sıralanabilir.

 • Garanti BBVA ATM Döviz yatırıp çekilebilmektedir.
 • Denizbank ATM Döviz Yatırma ve Çekme
 • TEB Dolar, Euro, Paund yatırma çekme
 • Ziraat Bankası Döviz Bozan ATM’leri bulunmaktadır.
 • Akbank Döviz yatırma çekme işlemine olanak sağlar
 • Türkiye İş Bankası Euro, Dolar işlemi mümkündür.
 • Yapı Kredi Bankası Dolar, Euro, Paund işlemleri
 • Odeabank Döviz Yatırılıp Çekilebilen özellikleri bulunmaktadır.

ATM’den Döviz Nasıl Bozdurulur?

Bankamatikler para çekme ve yatırma hizmeti verirken aynı zamanda hesabınızdaki dolar, euro ve paund’u Türk Lirasına bozdurup çekme olanağı sağlamaktadır. Bu anlamda en önemli husus döviz bozan ATM listesine ulaşmak ve bankamatiğin bu özelliğinin bulunmasıdır. Çünkü her ATM döviz hizmeti veremez. Bununla birlikte döviz işlemi yapan bankamatiklerin önünde döviz işaretleri bulunmaktadır. Bu sayede dövizle işlem yaptığını anlayabilirsiniz.

Hesaplarınızda olan dövizi TL ile çekebilmeniz için öncelikli olarak satışa konu etmeniz gerekir. Satış işlemini bankamatikten yapabildiğiniz gibi internet bankacılığından da gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus mesai saati sonrası satılması halinde döviz kuru ile TL arasındaki makas farkıdır. Bu sayede biraz kaybınız olabilir. Ancak ihtiyaç duyulması halinde anlık para çekebilme olanağı sağlamaktadır. Bu aşamada paranızı daha uygun şartlarda çekebilmek için makas aralıkları takip edilebilir.

Dolar, Euro, Paund , Döviz Bozan ATM Listesi
Dolar, Euro, Paund , Döviz Bozan ATM Listesi

ATM’den Döviz Bozdurma Avantajları

En önemli avantajı istediğiniz zaman para çekebilme olanağıdır. Ancak başka bankalardaki hesaplarınıza ulaşım ile dövizinizi bozdurma mümkün olmayabilir. Bu anlamda bankanızın anlaşmalı olduğu banka ATM’leri üzerinden ulaşım söz konusu olmaktadır. Son zamanlarda bankalar anlaşma yoluna giderek ortak ATM hizmeti vermektedir. Örneğin QNB Finansbank, Denizbank ve TEB anlaşmışlardır ve tek ATM platformu üzerinde dönüştürdükleri sistemle hizmet vermektedir. Buralardan ayda üç kez yaptığınız işlemler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu sayede döviz bozan atm bulabilirseniz ücretsiz olarak döviz çekim işlemi de yapabilirsiniz. Böylelikle ATM’den döviz bozdurma avantajları;

 • 7/24 para bozdurma olanağı
 • Yurt içi ve Yurt Dışı ATM Para bozdurma işlemleri
 • Piyasa şartlarına göre daha az makas kur farkı
 • Sürekli döviz taşımak zorunda kalmazsınız

ATM’den Dolar Euro Çekme Yatırma Limitleri

Türk Lirasında olduğu gibi bankalar döviz kurları ile para çekme yatırma limitleri uygulamaktadır. Bankadaki hesabınıza bağlı olarak bu durum size yanlış gelebilir. Nihayetinde kendi paranızdır. Ancak bankalar hesaplarında sürekli bir mevduat bulundurması gerekmektedir. Bunun yanında ticari işletmelerdir ve kendi kazançlarını ön plana alırlar. Bu sebeple Türk Lirası da dahil olmak üzere Dolar, Euro, Paund çekme yatırma limitleri uygulanmaktadır. Böylelikle;

 • İş Bankası 100 – 800 Dolar ve Euro arasında üst limit uygulamaktadır.
 • Garanti BBVA 50 – 750 Dolar ve Euro limiti uygular.
 • Vakıfbank 1000 Dolar ile 3000 Dolar arasında limit uygulaması yapmaktadır.

Banka ATM Arama Sayfaları

Dolar, Euro, Paund gibi döviz yatırma çekme işlemleri ile Türk Lirasına bozdurma tamamen bankaların inisiyatifinde olan bir husustur. Bu hizmeti banka şubelerinden alabilirsiniz. Ancak mesai saati sonrası ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi için döviz bozan ATM listesi ihtiyacınız olur. Bu aşamada bankalar ve ATM listelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de en fazla döviz işlemi altın dışında Dolar ve Euro ile yapılmaktadır. Bu anlamda farklı ülkelerin para birimleri özellikle banka şubelerinden ve döviz bürolarından yapacağınız işlemler ile yapılabilir. Bununla birlikte bozuk döviz bozdurma işlemleri de mümkündür. Ancak Demir Euro Cent nerede bozdurulur sorusana yanıt bulunması gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma