Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ordan Burdan
 4. »
 5. Sodexo Kart Migros’ta Geçiyor mu?

Sodexo Kart Migros’ta Geçiyor mu?

Aydin Duran Aydin Duran -
562 0

İşverenlerin çalışanlarına yemek yemesi için vermiş olduğu Sodexo Kart kullanıcı sayısı ile bir takım soruları da beraberinde getiriyor. Bu manada kart sahiplerinin sorduğu sorulardan birisi de Migros Marketlerde Sodexo kart geçiyor mu oluyor? Fakat burada sizlere üzücü bir haber vermek gerekiyor. Nedeni ise Migros marketlerde hiçbir yemek kartı geçerli değil. Bu nedenle Sodexo kart yüzlerce şubesi olan migroslarda geçmiyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren büyük firmaların başında geçen Migros ve Carrefour gibi büyük alışveriş marketlerinde yemek kartı gibi hususlar tercih edilmiyor. Bu nedenle de sadece Sodexo kart değil diğer yemek kartları da geçerli değil. Bu aşamada ise personele verilen bu kartlar yani yemek kartı sodexo nerelerde geçiyor sorusuna doğal olarak cevap arıyoruz.

Sodexo Nerelerde Geçiyor?

Kart sahiplerinin merakla arayışta bulunduğu başlıca sodexo geçen yerler şu şekilde sıralanabilir.

 • Happy Center
 • Ak-Pa
 • Akmar
 • Kim Market
 • Acarlar Süper Market
 • Altun Market
 • Benne Mağazaları
 • Boyner Mağazaları
 • Armani Collezioni Mağazaları
 • Ayakkabı Dünyası mağazaları

Sodexo Yemek Kartı Bozdurulur mu?

Sodexo Kart Migros'ta Geçiyor mu?
Sodexo Kart Migros’ta Geçiyor mu?

Çalışan olarak yemek yeme karşılığı kullanmaları gereken tutarlar ihtiyacı olan kişilerin nakite çevirip çeviremeyeceği gibi soruları da beraberinde getiriyor. Teknik olarak bu kartın Türk Lirasına çevrilmesi mümkün değil. Nitekim vergi muafiyeti de kazandırdığı için yasal olarak ta yapılmaması gereken bir husus. Fakat iş yeri ile aranızda gelişen hususlarda sizin alışverişinizi kimse bilemez.

okunmalı : Multinet Kart Geçen Yerler

Sodexo Kart Çeşitleri Sizlere Değer Katıyor?

Karta yüklenen belli miktar paraları yemek yeme karşılığı harcamak üzere işveren tarafından çalışana verilen sodexo kart bir yemek ödeme kartı. Bu nedenle de personel bu kartla ödeme yapabileceği yerlerde yemek zorunda. Bu nedenle de sodexo nerelerde geçer sorusunu zaman zaman internette arıyor. Nedeni ise farklı yerlerde de harcama yapmak için nakit para kullanmamak. Yemek yemek için en az 500 lira gibi paralar yüklenen bu kartlar çalışanı dört farklı marka ile veriliyor. Bu kartlar şu şekilde sıralanabilir…

Restaurant Pass

Personelin yemek ihtiyacını karşılama da kullandığı bu kartla sadece yemek türü ürünlerin ödemesini yapıyorsunuz. Bu mana da yaptığınız ödemelerde de % 100 gibi önemli bir vergi indirimi kazanıyorsunuz. Bu indirim kart sahiplerine önemli avantajlar sağlayabiliyor.

Okunmalı : Öğrencilere Para Yardımı Yapan Yerler

Sodexo Fuel Pass

Adından da anlaşılacağı üzere fuel kelimesinin karşılığı akaryakıt ihtiyaçlarınızın ödenmesinde kullanacağınız bu kartla benzinliklerden mazot ve benzin alabiliyor bunun karşılığı da ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat burada belirtmek isterim ki sadece Opet İstasyonlarında bu kartı kullanabiliyorsunuz.

Gift Pass

Hediye amaçlı olarak kullanabileceğiniz Sodexo Gift Pass Türkiye’da faaliyette bulunan giyim mağazalarında ve bakım ürünlerinde kullanılıyor. İşveren çalışanı motive etmek amacıyla mutluluğunu sağlamak adına bu kartı personeline tahsis ediyor.

Business Pass

Business kelimesi sahipleri için önemli bir deyim. Nedeni ise firmanızı temsil ediyor olmanızdır. Bu sebeple seçkin oteller ve lüks yerlerde bu kartı kullanırsınız. Burada yapılan harcamalarda yüksek tutarlarda olur ki Business Pass kart ile bir anlamda itibar söz konusu diyebiliriz.

Binlerce kişiye ulaşım imkanı sağlayan bu kart ile harcama yapabileceğiniz nokta sayısı da sürekli artış gösteriyor. Sodexo kart kişilere internet üzerinden de sahip olduğu site ile bilgi hizmeti sunuyor. Bu nedenle il ve ilçe bazında olduğu kadar üye iş yeri adıyla da sorgulama yapabileceğiniz güncel bir sayfa söz konusu. Buradan da Migros ve diğer yerlerle ilgili geçip geçmediğine dair bilgi edinebiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma