Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. En kolay oturma izni veren ülkeler

En kolay oturma izni veren ülkeler

Aydin Duran Aydin Duran -
216 0
En kolay oturma izni veren ülkeler

Oturma izni, bir ülkeye gitmek, yerleşmek ve orada yaşamaya devam etmek için verilen bir belgedir. Oturma izni, ülkeye giriş yaptıktan sonra geçerli olan vizenin süresi dolduğunda veya vize alınmadığı durumlarda verilebilir. Vize sorunu nedeniyle kişiler en kolay oturma izni veren ülkeler sorgusu yapmaktadır.

Ülkede belli bir süre yaşamaya hak kazandıran bir belgedir ve çalışma izni alınmasını da sağlar. Oturma izni alabilmek için, ülkeye yerleşmek istediğinizi gösteren bir nedeninizin olması ve yaşama sebepleri önemlidir. Oturma izni alabilmek için başlıca nedenler arasında eğitim, çalışma ve aile birleştirme gibi olaylar olabilmektedir. Oturma izni veren ülkeler arasında, AB ülkeleri arasında yerleşmek isteyen yabancılar için, AB vatandaşı olan bir eş veya aile üyesiyle birlikte yerleşme koşulu aranabilir.

En kolay oturma izni veren ülkeler listesi

 1. Portekiz
 2. Malta
 3. Bulgaristan
 4. Yunanistan
 5. Fas
 6. Birleşik Krallık
 7. Letonya
 8. İspanya
 9. Belçika

Yurtdışında vatandaş olabilmek ve kimlik alabilmek için bazı şartlar vardır. Yatırım yolu ile, doğum ile, soydan gelen vatandaşlık çeşitleri ile yurtdışında vatandaş olabilme imkanı vardır.

En kolay oturma izni veren ülkeler
En kolay oturma izni veren ülkeler

Portekiz vatandaşı olabilmek için, elinizde bulunan yatırımı Portekiz de beş yıl tutmalısınız. Sabıka kaydı bulunmaması gereklidir. Vergi borcu veya ödenmemiş borç olmaması gerekir.

Malta vatandaşı olabilmek için, on sekiz yaşından büyük olmak ve sabıka kaydı bulunmaması gereklidir. Sağlık sigortası bulunması gereklidir. Ülkede yaşayabilmek için gerekli olan konaklama ve maddi olanakların sağlanması gereklidir.

Türkiye vatandaşı olabilmek için, yeni düzenleme ile birlikte 500 bin ABD dolarını sabit sermaye ile Türk bankalarında tutmak. Yatırımını en az 3 yıl Türkiye’de tutan, ergin olan, Türkiye’de ne yapacağı işi, evi, öğretimi vb. Gereken konuların bilinmesi gereklidir. Bu şartları karşılayan kişiler Türk vatandaşlığına başvurabilirler.

Vize Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

En kolay oturma izni veren ülkelere gidebilmek için gerekli bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şu şeklidedir:

 1. Göç idaresi başvurusu
 2. 5 Adet biyometrik fotoğraf
 3. İkamet başvuru formu
 4. Kira kontratı
 5. Sağlık sigortası (Ulusal)
 6. Pasaport aslı ile birlikte
 7. Pasaport kopyası ile birlikte
 8. Maddi imkan beyanı vermek
 9. Adli sicil kaydı

Oturma izni olmasının avantajları nelerdir?

Oturma izni alan kişiler, ülkede çalışmaya hak kazanır ve çalışma izni alabilir. Bu sayede, ülkede çalışarak para kazanma ve geçimini sağlama imkanı bulunur.

Ülkede yaşadıkları süre boyunca ülkenin sosyal imkanlarından yararlanma hakkına sahiptir.

Oturma izni alan kişiler, ülkede yaşadıkları süre boyunca dil öğrenme imkanı bulabilir. Bu sayede, ülkenin dilini öğrenerek iletişim kurma ve iş bulma imkanı bulunur.

Dünya’nın en iyi okulları Avrupa da olduğu için çok daha iyi bir eğitim görebilme imkanına sahip olunur.

Sağlık alanında gelişmeler sayesinde tıbbı araçlardan faydalanılabilinmektedir.

Yurtdışında birden fazla yatırım kaynağı mevcuttur. Yatırım kaynaklarına birikimimizi yatırarak daha iyi bir pasif gelir kaynağı oluşturulabilir. Paranızı katlayabilirsiniz.

Diğer Ülkeler Asgari Ücret Tutarı Yazıları

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma