Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var?

Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var?

Aydin Duran Aydin Duran -
241 0
Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var?

En çok istihdam sağlayacak ve işçi alımı çok olan ülke Amerika Birleşik Devletleridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok yapılan mesleklerden bazılarının işletme yöneticisi, mühendis ve doktor meslekleridir. Amerika’da ihtiyaç duyulan meslekler şu şekildedir:

 1. Havalimanı İşletme Müdürlüğü
 2. Yazılımcı ve geliştirici
 3. Sağlık ve diğer terapistler
 4. Bilgi işlem
 5. Tasarım
 6. 3 boyutlu modelleme
 7. Makine teknikeri

Amerika Vizesi İçin Gerekenler

Amerika’ya gidebilmek için vizeye ihtiyacınız vardır. Vize alabilmek için pasaportunuzun 6 yıllık olması gerekmektedir. Özellikle çok sık aratılan Amerika’ya giderken ne kadar almalıyım sorulardır. Amerika girişinde 10.000 dolardan fazla parayı ülkeye izinsiz götüremezsiniz. Eğer daha fazla parayı ülkeye sokmak istiyorsanız gerekli kurumlardan izin almanız gerekmektedir.

Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var sorumuzun ilk ülkesi Amerika olmuştu ikinci ülkesi ise Avusturya ülkesidir.

Avusturya’da Hangi Mesleklere İhtiyaç Var?

Avusturya, yazılı belgelere dayanılarak ülkede en çok ihtiyaç duyulan meslekler, turizm, yazılım, tasarım ve sağlık (Röntgen uzmanı) olmuştur. İşçi açığının oluşmasından dolayı hükümet vize işlemlerini daha kolaylaştıracak işlemler belirlemiştir. Avusturya Konsolosluğuna gerekli belgeler ile giderek çalışma izni alınıp, çalışmaya başlanabilir. Avusturya da asgari ücretin 485 avro olduğu söylenmektedir.

Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var?
Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var?

Almanya’da Hangi Mesleklere İhtiyaç Var?

Almanya genellikle makine, otomotiv, elektronik, inşaat, tarım ve madencilik gibi sektörlerde çok sayıda iş imkanı sunmaktadır. Almanya’da en çok ihtiyacı duyulan, doktor, tekniker, veri bilimcisi, elektrik mühendisi, araç mühendisi meslekleridir. Almanya’da asgari ücret oranının genellikle Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında en yüksek olduğu bilinmektedir. Almanya’da işverenlerin çalışanlarına sağladıkları ek avantajlar ve çeşitli yönetmelikler sayesinde çalışanların yaşam koşulları genellikle iyi seviyededir.

Hangi ülkenin hangi mesleğe ihtiyacı var? Sorumuzun en önemli ülkesi olan Kanada’yı açıklayalım.

Kanada’da Hangi Mesleklere İhtiyaç Var?

Kanada, dünyanın en büyük ülkelerinden biridir ve çeşitli sektörlerde çok sayıda iş imkanı sunmaktadır. Özellikle tarım, makine, otomotiv, elektronik grupları başta gelmektedir. Ayrıca, Kanada araştırma ve geliştirme alanında da oldukça gelişmiştir ve bu alanda da birçok iş imkanı bulunmaktadır. Kanada’da en çok ihtiyacı duyulan meslekler şu şekildedir: Fizyoterapist, su tesisat ustası, kaynakçı, makine teknisyeni, marangoz vb. el işinin ağır olduğu alanlarda mesleki ihtiyaçlar vardır. Öncelikle, Kanada’ya gitmek isteyen kişinin Kanada İşletme Yetkilisi tarafından çalıştırılmak üzere bir iş teklifini alması gerekmektedir. Bu iş teklifi, Kanada İşletme Yetkilisi tarafından düzenlenen bir belgedir ve bu belge, Kanada İşletme Yetkilisi tarafından onaylandıktan sonra Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi tarafından incelenir ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra izin verilir. Aylık asgari ücret 2400 ile 3000 CAD (Kanada doları) arasında olduğu bilinmektedir.

İtalya’da Hangi Mesleklere İhtiyaç Var?

İtalya, dünyanın en eski ve en kültürlü ülkelerinden biridir. En çok yapılan meslekler arasında, tarım, makine, moda, inşaat, otomotiv gelmektedir. Ayrıca İtalya’da mutfak sanatı da önemli bir rol oynamaktadır. En çok ihtiyaç duyulan meslekler ise, kimya, gıda teknolojisi, mühendisliktir. Asgari ücret 1500 ile 2200 euro arasında olduğu söylenmektedir.

Diğer Ülkeler Asgari Ücret Tutarı Yazıları

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma