Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Çocuğum Hangi Okula Gidecek? 2024 2025 Eğitim Öğretim Kayıt Sorgulama

Çocuğum Hangi Okula Gidecek? 2024 2025 Eğitim Öğretim Kayıt Sorgulama

Aydin Duran Aydin Duran -
130 0

Adrese Dayalı Sisteme bağlı olarak çocukların kayıt yaptıracakları okullarda farklılık gözetir. Bu nedenle mahallesinde birden fazla okul olan veliler çocuklarının hangi okula gedeceğine dair araştırmaya girer. Nitekim en iyi okula göndermek için mahalle ve adres değişikliği yapan, evini taşıyan ailelerinde bulunduğundan bahsetmek gerekiyor. Yeni eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula gidecek? 2024-2025 eğitim öğretim yılında kayıt sorgulama, hangi okula kayıt yaptıracağım gibi soruların arandığı yer her zamanki gibi internet.

Çocuğum Hangi Okula Kayıt Olacak?

Bir insanın en değerli varlıklarından birisi gözlerinden bile sakındığı çocuklarıdır. Çocuk kavramı tüm toplumlar için çok büyük manalar ifade etmektedir. Tüm aileler çocuklarının daha güzel daha kolay bir hayat yaşaması için ellerinden geleni yaparlar. Çocuklarının iyi bir eğitim alarak iyi bir kariyer yapmalarını ister ve bu alanda ellerinden gelen her şeyi yaparlar. İyi bir başlangıç başarının yarısıdır. Sözünün ne kadar gerçek bir söz olduğunu hepimiz hayatımız da görebilmekteyiz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim hayatı geçirebilmeleri için iyi bir okulda eğitim hayatına başlamış ve aynı alanda devam etmiş olmaları gerekmektedir. Bir çocuğun hangi okula başlayıp devam edeceği çocuğun hayal dünyası, becerileri ile belirlenmelidir. Hangi alanda başarılı olduğu belirtildikten sonra o alandaki bir okulda eğitim hayatına başlayıp devam etmelidir.

 Hangi Okullar Tavsiye Edilebilir?

Her çocuğun diğer alanlardan daha başarılı olduğu bir alan elbette vardır. Kimi çocuk müzik alanında başarılıyken kimi çocuk ise matematik alanında iyi olabilir. Ülkemizde çok alanda okul bulunmamaktadır. Genel olarak okullar ilkokul, ortaokul ve lise de diye ayrılmaktadır. Bunların arasında yalnızca lise farklı bölümlere ayrılmaktadır. Tabi bu alanlarda özel okullarda mevcuttur. Ekonomik durumu iyi olan aileler çocuklarını özel okullara göndererek daha iyi bir eğitim alanı sağlayabilir. Fakat önemli olan çocuğun ilkokul ve ortaokula giderken ilgili olduğu alanda geliştirilmesidir. Ardından lise başarılı olduğu bölüme yönelebilecektir. Öğretmen olmak isteyen bir çocuk ilkokul ve ortaokulda başarılı bir eğitimin ardından Anadolu Lisesi okuyarak kendini geliştirebilir veya fen dersi gibi derslerde başarılı olup sağlık alanında başarılı olmak isteyen öğrenciler Fen Lisesi okuyarak kendini geliştirebilirler.

 Doğru Okul Seçimin Önemi

Günümüzde eğitim kurumlarında okuyan milyonlarca öğrenci bulunmaktadır. Bu çoğunluk bir rekabeti de beraberinde getirmektedir. Artık bir öğrenci okuduğu bölümde milyonlarca insan ile yarışmaktadır. Bu doğrultuda bir çocuk başarılı olduğu alanda kendini geliştirmediği takdirde rakiplerinden geri kalarak eğitim öğretim hayatını olumsuz bir şekilde geçirebilir. Burada ailenin katkısı çok önemlidir. Günümüzde birçok ailenin en büyük sorunu çocuklarının her şeyi öğrenmelerini istemeleridir fakat bir hakikat var ki bir şeyi tam öğrenmek her şeyi yarım öğrenmekten daha faydalıdır. Bir öğrenci başarılı olduğu alanda kendini geliştirmeli ve diğer derslerde de elinden geleni yaparak bilgi birikimini yüksek tutmalıdır. Tam olarak bu alanda da doğru okul seçimi devreye girmektedir. Matematik dersi çok iyi olan bir öğrenci spor lisesine gönderilirse çocuğun gerileyerek ileride başarısız olmasına sebep olunmuş olur.

 En İyi Okul Hangisi

Böyle bir kavramın kullanımı pek doğru değildir. Günümüzde eğitim kalitesi olarak fen liseleri gibi okullar her ne kadar daha yüksek puanlı olsa bile diğer okullarda eğitim alan öğrenciler de kendilerini geliştirerek kendi alanlarında başarılı olarak herkesin önüne geçebilmektedir. Burada en önemli faktör kişinin çalışması ve becerileridir.

Adresinize en yakın okul mantığı çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı değil. Bunun için e-okul içerisinden giriş yaparak TC numara ile sorgulama yapılması mantıklı bir adım olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma