Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Aydin Duran Aydin Duran -
207 0

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatabilmeniz için Garanti Bankası Şubelerine gitmeniz, Garanti İnternet Bankacılığı ile mobil bankacılığına giriş yapmanız yada en azından Alo Garantiyi aramanız yeterli oluyor. Bir kaç dakika içinde işleminize sonuç alabileceğiniz talebinizi iletmeniz yeterli ki, bu işlem için endişelenecek bir hüküm bulunmuyor.

Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatmak

Mevcut Bonus kredi kartınızın temassız özelliğinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Kartınızın üst kısmından anlayabileceğiniz bu özelliği kapatmak için;

* Garanti Banka Şubelerini

* İnternet Bankacılığını

* 444 0 333 Alo Garanti’yi arayabilirsiniz.

Temassız Özellik Size Ne Kazandırıyor?

Bankalar teknoloji ile yenilenirken bu yeniliği tüketicilerine de yansıtıyorlar. Bu yeniliklerden bir tanesi de temassız ödeme imkanlarının verilmesi. Tüm bankalar artık tahsis ettikleri kartları bu özellikleri ile müşterilerine gönderiyorlar. Fakat müşteriler kendi mantıkları çerçevesinde bu özelliğini kullanıp kullanmamakta da özgürler. Yinede bu özgürlüğün kısıtlanmaması adına Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma isteğinde bulunanlar olmuyor değil. Herkesin hakkı olan bu özelliği kapatma işlemi bir kaç adımda kolayca yapılabilen bir husus olsa da, tüketicilerin sorguladıkları sorular arasında yer alıyor. Yazımızı okuyorsanız doğru adreste olduğunuzu belirtmek isterim. Zira Kredi Kartı Temassız Özelliği Nedir başlıklı yazımız ile bu işlem hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmenizi isterim. Çünkü korkulacak ve endişelenecek bir durum olmadığını yazımız sonunda da anlamış olacaksınız.

Kart Limitleri Dahilinde Şifresiz Ödeme

Kredi kartlarının temassız özelliğinin olması hem tüketiciye zaman kazandırıyor, hem işletme sahiplerine, hem çalışan personele. Temassız kartın özelliği 90 TL’ye kadar şifre girmeden anlık olarak bir saniye süre içerisinde ödeme yapabilme imkanlarının olmasıdır. Temassız ödeme özelliği olan tüm POS cihazlarından bu işlemi yapabilirsiniz. Elbette Temassız Kredi Kartı Limitleri dahilinde yapılabilen bu işlem sizin güvenliğiniz altında yapılıyor. Öyle sosyal medya yada haberlerden izlediğiniz gibi dolandırıcılık hikayeleri bir nevi şehir efsanesi haline geldi. Bu tür haberler yapılıyor olsa da, nedense temassız kart ile dolandırıldım diye bir habere rastlamanız neredeyse imkansız. Ya da en azından yazıyı yazan olarak ben böyle bir habere henüz şahit olmadım.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı temassız özelliğini kullanabilmeniz için Visa Mastercard ve Amerikan Express logosu bulunan kartlar ile temassız ödeme almaya müsait POS cihazlarını kullanabiliyorsunuz. Bu durum hızlı işlem yapmak isteyen işletmelerin bu POS cihazlarını edinme çabasını getirdi. Çünkü bir çok tüketici hızı nedeniyle bu tür işletmeleri tercih ediyorlar ki, zaman herkes için değerli.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma