Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları

Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları

Aydin Duran Aydin Duran -
249 0
garanti bbva kredisini erken kapama

Kredi alımı hakkı kadar erken kapatma hakkınızda bulunmaktadır. böylelikle Garanti BBVA bankası kredisini erken kapama haklarınızdan biri olmaktadır. Erken kapama ile avantajlar söz konusu olur. Bu anlamda kredi erken kapama ile Garanti BBVA kredisini erken kapama haklarınız ile kazançlarınız makalemizde yer almaktadır.

Ne kadar kredi alımı için hakkınız bulunuyorsa bu krediyi de istediğiniz zaman kapatma hakkınız bulunuyor. Ancak burada kapatacağınız kredinin türü de önemli. Tüketici kredilerinin erken kapatılmasında karşınıza artı bir masraf çıkmazken konut kredisinin kapatılması için ayrıca erken kapama ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu aşamada Garanti BBVA Bankasından kredi alan kişiler diledikleri zaman bu ürünü kapatma yoluna gidebilir. Yapmanız gerekenler mi? Onlarda makalemizde bulunuyor. Gelin Garanti Kredi Kapama nasıl yapılıyor bir bakalım.

Garanti Kredi Erken Ödeme Yolları

Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları
Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları

Garanti BBVA kredi erken ödeme kapama işlemi özellikle banka şubelerinden yapılabilen bir işlem. Ancak bankanın internet ile mobil bankacılığını kullanıyorsanız buradan giriş yaparak krediler menüsünden kredinizi bulun ve erken kapama menüsü ile işlemlerinize devam edin. Ancak buradan kapatabilmeniz için hesabınızda kapatma tutarı kadar bir paranın olması zorunlu. Aksi takdirde banka internet sitesi sizin kredi kapatma işleminize devam etmenize olanak sağlamıyor. Bunun yanında mobil bankacılığı kullanmıyorsanız ve banka şubesine gidecek kadar zamanınız yoksa yapmanız gereken husus banka müşteri hizmetlerini aradıktan sonra ana paranızı öğrenmeniz ve hesabınıza para EFT yapmak koşuluyla kredinizin erken kapatılmasını talep etmeniz. Özelikle telefon bankacılığı kullanan kişiler için bu avantajlı bir kredi erken kapama işlemi olarak özetlenebilir.

Garanti BBVA Tüketici Kredisi Erken Ödeme

Garanti BBVA Bankası müşterilerine yasal olarak 36 ay vadelere kadar kredi imkanı vermektedir. Burada yeni alınan krediden 14 gün içinde vazgeçme hakkınız bulunsa da ilerleyen dönemlerde de hemen kapatma imkanınız bulunuyor. Yani kredinize faiz ödemek yerine ana parasını ödüyorsunuz ve krediniz kapatılmış oluyor. Bu aşamada hayat sigortası yaptırmışsanız kullanılan kısmın çıkarılması ile kalan tutar da sizlere iade ediliyor.

Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları
Garanti BBVA Bankası Kredisini Erken Kapama Avantajları

Garanti BBVA Taşıt Kredisi Erken Ödemesi

Taşıt kredisi aldığınız Garanti BBVA sizlerin erken ödemeniz halinde aracınızın ipoteğinin kaldırıldığına dair bir yazıyı size tebligatlı olarak gönderir. Bu yazı ile sizde Emniyet Müdürlüğünden ruhsat işlemleri şubesi ile ipoteğinizi kaldırırsınız ve dilerseniz bu aşamadan sonra satışa konu edebilirsiniz.

Garanti BBVA Konut Kredisi Erken Ödemesi

Kredi borcu olmasına karşın eline para geçince bu borcunu kapatmak kişilerin ne kadar indirim sağladığını sorguluyor. Yani kredimi kapadım ne kadar indirim söz konusu olur. Bu indirimin sağlanmasında oluşan rakamlar borcun erken kapatılması ile faiz ödemesi yapmayacak olmanızdır. Yani vade ile hesaplanan faiz tutarının kredinizden düşülmesi ile ana para üzerinden para ödemesi sizin kredi miktarınızdır.

Aslında bir indirim söz konusu değildir. Taşıt ile tüketici kredisi alımlarında erken ödemeniz faiz indirimi ile yapılırken konut kredisinde ayrıca erken ödeme masrafı ödemek zorundasınız. Bu tutar ise ana para üzerinden ve kalan vadeler ile hesaplanan bir durum. Konut kredisi vadeniz 36 aydan az ise % 1 daha fazla ise % 2 oranında erken ödeme ücreti cebinizden çıkar.  Yani 100 bin lira ana paranız kalmışsa vadeniz 36 aydan az ise Bin lira daha fazla ise 2 bin lira ücret ödeyeceğiniz anlamına geliyor.

Bankalar kredilerin verilmesinde olduğu gibi bu kredilerin erken kapama işlemlerinde de birden fazla alternatif yol sunuyor. Bunların başında internet bankacılığı ile Banka şubeleri geliyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma