Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Foto Galeri
  4. »
  5. Kaymakam Özgödek Öğrencilerle Satranç Oynadı.

Kaymakam Özgödek Öğrencilerle Satranç Oynadı.

Sonsatir Sonsatir -
97 0

 

Antalya İsmail Hakkı Kaya İlkokulu Satranç Kulübü öğretmen ve öğrencileri Kepez Kaymakamlığına ziyarette bulundu. Ziyarete Okul Müdürü Mustafa Budak, Satranç Kulubü öğretmenleri Serpil Çukur, Caner Yardımcı ve Kadriye Hanaç katıldı.

Ziyarette Kaymakam Özgödek öğrencilerle satranç oynarken, kaymakamlık personeli de bu etkinliğe katıldı. Kaymakam Özgödek; okul dışında avantajlı ve güzel vakit geçirmek için ideal bir yol olan satranç’ın kulüp bazında öğrencilere verilmesine çok sevindiğini belirtirken bu işin lokomotifi olmuş öğretmenlere verdikleri çabalardan dolayı teşekkür etti.

E Twinning “Benimle Satranç Oynar mısın” projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ve kaymakamlık personeli ile satranç oynanması eğlenceli dakikalara neden oldu.

eTwinning Nedir?

Aslında Avrupada bulunan eğitim kurumları için oluşturulmuş bir topluluk olsa da; yaklaşık 573 bin öğretmen üyesi ile büyük bir projenin birleştiği bir alandır. Avrupa’daki eğitim kuruluşları, okullar arasında iş birliği, iletişim, güncel projeler ve bu projeleri paylaşmak için 2005 yılında kurulmuştur. Avrupa ülkelerine bağlı olarak 31 Eğitim Bakanlığının ortaklaşa kurduğu European Schoolnet tarafından yönetiliyor. Türkiye ise bu topluluğa 2009 yılında dahil oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden eTwinning’e ülkemizde 52 binden fazla okul ve 129 binden fazla kullanıcı kayıtlı durumda. Ülke olarak yaklaşık 23 bin projeye katılınmış ve Avrupa tarafından destek almaktadır. Bu destek ve proje kapsamındaki faaliyetlerin 2021 yılına kadar devam etmesi planlanıyor.

Satranç kulübü hakkında bilgi veren öğretmenler bu sayede çocukları sadece iyi vakit geçirmediği, aynı zamanda kötü alışkanlıklardan barındığı ve planlı hareketin sayesinde daha doğru düşünmeye yardımcı olduğunu belirtti. Kendine güven açısından önemli bir eğitim metaryali olan Satranç motivasyon kaynağı olarak öğrencilerin dikkatini toparlıyor. Antalya İsmail Hakkı Kaya İlkokulu bu proje kapsamında hazırladığı Benimle Satranç Oynar mısın projesi ile ön plana çıkıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma