Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Foto Galeri
  4. »
  5. Neşet Ertaş Kepez’de ölümsüzleşti

Neşet Ertaş Kepez’de ölümsüzleşti

Sonsatir Sonsatir -
156 0

Kepez Belediyesi’nin vakıf ve derneklerin toplantı türü faaliyetlerini yapabilmesini sağlayacak olan Neşet Ertaş STK Merkezi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıldı.

Kepez Belediyesi, Ahatlı Mahallesi’nde restorasyon çalışması tamamlanan 2 katlı Neşet Ertaş Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Merkezi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. STK ve gönüllü kuruluşların hizmetine sunulacak olan merkezin açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Söz verdik, sözümüzü tuttuk

Neşet Ertaş STK Merkezi’nin açılış konuşmasını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı. Anadolu dernekler Platformuna 2 yıl önce bir söz verdiklerini hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Tütüncü, “Hemşehri derneklerimiz özellikle Kepez’in Anadolu’nun bütün renklerini yaşatmak için, Anadolunun çeşitliliğini Antalyamıza getirmek için üstün bir gayret gösteriyorlar. Biz onlarla her zaman gönül gönüle güzel işler yapmak kültür coğrafyamızın o güzelliklerini Antalya’ya taşımak için işbirliği yapıyoruz, emektaşlık yapıyoruz. Onların ihtiyaç duydukları en önemli şeyin başında toplantı ve etkinliklerini yapabilecekleri mekanlar geliyor. “ dedi.

10 yılda 52 kültür ve sanat noktası

Göreve geldikleri 2009 yılında Kepez’de bir tek kültür salonunun bulunmadığının altına çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2009 yılın yaklaşık 350 bin nüfusu sahiptik ve buna rağmen hiç kültür merkezi olmayan ve kültürel etkinliklerini başka ilçelerde yapmak zorunda olan bir ilçeydik. Azmettik, gayret ettik ve bu 10 yılın içerisinde küçük, büyük açık alan mekanları da dahil olmak üzere tam 52 ayrı kültür ve sanat noktası yaptık. Böylesi çok kültür ve sanat merkezimizin olduğu ilçemizde, sadece hemşehri derneklerimize hizmet etmesi için böyle bir tesisi yapacağımızı Neşet Ertaş gecesinde söz vermiştik. Bozkırın tezenesi burada yaşasın istedik. Bu gün o hayalin gerçeğe dönüşmüş halini yaşıyoruz. Bu tesis 7 gün 24 saat her türlü toplantı ve etkinlik imkanı sağlayacak özel bir tesis. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma