Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Foto Galeri
  4. »
  5. Mençuna Şelalesi Tepelerde Saklı Kalmış Cennet

Mençuna Şelalesi Tepelerde Saklı Kalmış Cennet

Sonsatir Sonsatir -
204 0

Üstünden süzüldüğü kayalıklara duvak olacak kadar zarif ve ince Mençuna Şelalesi.  Arhavi merkeze 16 km uzaklıktaki Mençuna Şelalesine ulaşım kolay değil.  Sürekli yol yapımına maruz kaldığı söylenen yol bununla bitmiyor. Çünkü şelaleye çıkabilmek için aracınızı bıraktıktan sonra  uzunca yamaç kenarından tırmanarak ulaşabiliyorsunuz bu güzelliğe.

Arhavi’nin Gizli Kalmış Güzelliği Mençuna Şelalesi

Onca yorgunluğa rağmen, buraya çıktığınıza değecek güzellikte. Bence Artvin’de görülmesi ve gezi listesine alınması gereken Mençuna Şelalesi en güzel yerlerden. Gidişi çok zor oldu bizim için. Patikalardan yürüyerek çıkıyorsunuz ve ayağınız kaysa metrelerce aşağıya düşebilirsiniz. Zamanında giderseniz eğer yol boyu böğürtlen yeme fırsatı bulabilirsiniz.

Ancak böylesine doğal güzelliğe sahip bir yere neden beton atılarak asma köprü yapılır anlamış değilim.

Şelale önünde bulunan gölette buz gibi suda yüzebileceğiniz, karşısında piknik yapabileceğiniz bir yer. Yerleşim yeri olmaması mekanın çok güzel ve temiz kalmasına sebep olmuş. Ancak şelaleye geçmeden önce beton ayaklı asma köprü yapmaları, şelalenin aurasını bozmuş. Bir fotoğrafçı olarak tam şelalenin fotoğrafının çekilebileceği bir yere köprü yapılmış. Manzarayı kapatıyor.

Bahar aylarında çok azgın sulara sahip olduğu söylenen şelale, gitmiş olduğum Temmuz ayında gayet zarif…

Bazı Kaynaklarda 50 metre yükseklikte olduğu söylenen Şelale, bazı kaynaklarda 90 metre olarak geçmiş. Fotoğrafta bulunan sevgili eşimin 1,75 boylarında olduğunu söylersek yüksekliğine sizler karar verin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma