Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Parfüm Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? Yolları Ne?

Parfüm Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? Yolları Ne?

Aydin Duran Aydin Duran -
251 0
Parfüm Orijinallik Sorgulama

Parfüm barkod sorgulama işlemi ile temin edilen ya da hediye gelen parfümün orijinal olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Günümüzde yer alan parfümlerde orjinalliği konusunda bazı çelişkiler yaşanabilirken, orijinal olan ürünlerde temin edilen ürünlerin üzerinde barkod kodları yer almaktadır. Bu aynı zamanda parfümler içinde geçerliliğini korumaktadır. Seri numarası ya da parfüm hakkında detaylı bilgi almayı sağlamaktadır. Bu durumda parfüm orijinallik sorgulama da söz konusu parfüm orjinallik sorgulama kod üzerinden gerçekleştirilebilmektedir

Orijinal Parfüm Nasıl Sorgulanır?

Parfüm barkod sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyenler orijinal parfüm barkod sorgulama siteleri içerisinde yer alan kozmetik.net sitesi içerisinde giriş işlemlerini gerçekleştirerek parfümün gerçekliği hakkında bilgi öğrenebilmektedir. Yaşam içerisinde parfümler ticari kazançlar ile farklı olarak üretime konu olabilmektedir. Bu anlamda sağlıksız ürünlerin kullanılması kadar maddi olarak kayıplara neden olabilmektedir.

Parfüm Barkodu Hangisi

Orijinal ürün sorgulama işlemleri içerisinde ürünün barkodunu kopyalayarak siteye giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sorgulama işlemlerini direkt olarak buton üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Bir ürüne ait orijinal ürün kodu en fazla 3 kez sorgulanabilmektedir. Orijinal ürün sorgulama işlemleri yapılabileceği bir başka platformlar da yine aynı şekilde sanal mekanlarda yer almaktadır.

Parfüm Orijinallik Sorgulama
Parfüm Orijinallik Sorgulama

Parfümde Seri Numarası Nerede Yazar?

Parfüm kodu şişenin en alt kısmında yer alırken parfümlerin seri kodları hem şişeleri hem de parfümün kutusuna işlenebilmektedir. Parfümde 4 ya da 5 haneli olan bu kod mutlaka parfüm şişesinin üzerinde yer almalıdır. Parfüm temin edilirken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında üretim tarihi sorgulama işlemi parfümlerin orijinal ya da tester kullanılması sağlığa son derece zararlı olan sahte parfümlerde üretim tarihi yerine son kullanma tarihi yazmaktadır. Orijinal parfüm temin edildiği zannedilirken bazen doldurma ya da merdiven altı olarak isimlendirilen sahte parfümler de temin edilmiş olunabilir. Parfüm kutusundaki ya da parfüm şişesinin üzerindeki parfüm kodunu mutlaka dikkat etmek gerekmektedir.

Parfüm Gtin Nerede Yazar?

Ürünlerin Global ticari öge numarası yani diğer adıyla GTIN benzersiz ve uluslararası olarak kabul görülmektedir. Ürünlerin ambalajını da ya da kitap kapağında yer alan barkodun hemen yan kısmında yer almaktadır. Parfüm gtin türü ise 13 haneli sayılardan oluşmaktadır. Ürünlerin Global ticari Gtin numarası mevcut olarak parfüm şişesinde yer aldığı gibi parfüm kutularının yan kısımlarında da bulunabilmektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma