Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Aydin Duran Aydin Duran -
244 0

Kendi markası ve logosu ile müşterilerine hizmet vermeye başlayan Ziraat Bankası Combo kart tek kartta iki özellik ile müşterilerine sunuldu. Kredi kartı ile banka hesap kartını tek kartta birleştiren banka bu karta ayrıca temassız ödeme özelliğini kattı. Bir çok kesim tarafından çok sevilen bu özellik yine bir çok kesim tarafından çok tartışılır oldu. Bu tartışmaların ana kaynağı sosyal medya ve ulusal medya da ara ara çıkan dolandırıcılık haberleri. Bu tür haberlerin ardından kartların bu özellikleri sorgulanmaya başlıyor ve endişesi olan tüketiciler de bu özelliğin iptal edilmesini istiyor. Ödeme esnasında çok kolaylıklar sağlayan bu hizmetin sonlandırılması taraftarı olursunuz ya da olmazsınız. Ayrı bir şey. Fakat kullandığınız Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma talebiniz olacaksa bunun muhatabı Ziraat Bankası oluyor. Peki Combo temassız özelliğini nasıl kapatabilirsiniz.

Combo Temassız Özelliğini Kapatma

Aslında size tahsis edilen temassız kart özelliği için hiçbir masraf ödemesi yapmıyorsunuz ve sizin için de avantajlı bir durum oluşturuyor. Çalınma ve kaybolma olması durumunda yapmanız gereken husus 0850 220 00 00 Ziraat Müşteri Hizmetlerini aramak olacak. Buradan size tahsis edilen kartınız kullanıma kapatılıyor ve size yeni kartınız gönderiliyor. Elbette istemeniz halinde. Elektronik cüzdan olarak da geçen bu kartın bakiyesinde para bulunuyorsa bu para şifresiz harcanabiliyor. Bu nedenle hemen Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma iptal ettirmekte fayda var.

Temassız Ödeme Limitiniz Bulunuyor

90 Lira limitli olarak tanınan temassız özellikli kartınızın daha üst limitlerdeki harcamalarınız için zaten şifre girmek zorundasınız. Yani kaybetmeniz halinde harcama yapılırsa bu rakam sadece limitler dahilinde olabiliyor.

Yurt dışında da temassız olarak kullanabildiğiniz kartınızla internetten alışveriş yapmakta mümkün. Bu harcamalarınız için ise işlem litimi bin lira ile sınırlı. Bu harcamaya komisyon ödemesi de yapmıyorsunuz.

Temassız Özelliğini Nasıl Kapatacağım?

Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını aramanız yeterli. Bu numara 0850 258 00 00. Hatta buradan şifrenizi unutmanız halinde de yardım alabilir ve iletişim merkezi sayesinde yeni şifre de oluşturabiliyorsunuz.

Toplu taşıma araçlarında kullanılan temassız ödemelerde de kullanabildiğiniz bu kartınızla harcama yapabilmeniz için kartınızda bakiye yüklü olması gerekir. Bakiye olmaması durumunda yükleme yapmak isterseniz internet bankacılığından yada yakın bir bankamatikten para yükleme imkanınız bulunuyor. Temassız ödeme dışında kartınızın limiti bulunuyorsa ayrıca Vİsa ve Electron ve Mastercard üye işyerlerinde 2 bin liraya kadar şifreli alışveriş te yapabilirsiniz.

Kartınıza Temassız Özellik Tanımlamak

Bunun için bir banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Buradan verilen temassız kartınızı kullanabilirken isterseniz adresinize de kart isteyebiliyorsunuz. Burada kuryeler aracılığıyla size temin edilen kartınız ile harcamalara başlayabilirsiniz.

Kısaca Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini aramalısınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma