Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SGK
  4. »
  5. SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulama ve Nasıl Alınır?

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulama ve Nasıl Alınır?

Aydin Duran Aydin Duran -
193 0

Pek çok işlemin e-devlet üzerinden yürütüldüğü gibi BAĞ-KUR ya da SSK’lı bir çalışanda çalıştığı günlerim primleri ile hizmet dökümü sorgulama yaparak öğrenebilir.

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulaması Nereden Yapılır?

E-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilen SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulaması için öncelikle e-devlet kimlik doğrulama ile hesabınıza girmelisiniz. E-devlet üzerinden SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulamasını adım adım şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. adım https://www.turkiye.gov.tr internet adresine girmelisiniz.

2.adım e-devlet hesabınızda kimlik doğrulaması yapmalısınız.

  1. adım https://www.turkiye.gov.tr 4b-hizmet-bilgisiadresine tıklamalısınız.

4.adım e-devlet Sosyal Güvenlik Kurumu 4B Hizmet Bilgisi sayfasına tıklamalısınız.

Bu işlerini takip ettiğinizde kendinize ait SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulamasını yapmış olacak ve primlerinizi öğrenmiş olacaksınız. Eğer evrak olarak bu işlemin dökümünü almak istiyorsanız yazıcıdan dökümünü çıkartabilirsiniz.

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Alınır?

Hizmet Dökümü Sorgulama
Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet üzerinden kolayca sorgulama yapılarak hemen öğrenilen SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulaması basit bir işlem ile de döküm evrak olarak yazıcıdan çıkartılabiliyor. Her hangi bir devlet dairesine gitmeksizin yapılabilen bu basit işlem e-devletin bize sağladığı kolaylıklar arasındadır.

Artık e-devlet üzerinde her çalışan iş yerinin kendisine sigorta primini yatırıp yatırmadığını e-devlet SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması ile öğrenebiliyor. Çalışan bu sorgulama ile de primlerinin hesaplayarak ne zaman emekli olacağını öğrenebiliyor.

Okunmalı : Gözlüğüm Kırıldı Kaç Kez Değiştirebilirim

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması Dökümü Nasıl Alınır?

Çalışanların merak ettikleri en önemli konulardan biriside işlerinin işçi primlerini tam yatırıp yatırmadığıdır. Artık çalışanlar bu bilgileri öğrenmek için devlet dairelerine gitmelerine gerek kalmıyor. Çalışan kişiler pek çok işlerini e-devlet üzerinden yapabildiği gibi SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması yaparak bütün primlerini öğrenebiliyorlar.

Okunmalı : Tüp Bebek Tedavisinde SGK Desteği

E-devleti kullanmak için TC numarası ile PTT alınan şifre yeterli oluyor. Ayrıca çalışanlar SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması yaparak öğrendikleri prim bilgilerini döküm olarak da çıkartabilirler. Eğer çalışan SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması yaparak bu sorgulamanın dökümünü alabilir.

Yani çalışan SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması işlemini belgelendirmek istiyorsa kullandığı bilgisayardan ve ya yazıcı olan bir internet cafe gibi bir yerden yaptığı e-devlet SGK, BAĞ-KUR Hizmet Sorgulaması dökümünü yazıcıdan çıkartarak belgelendirebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma