Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Uygun Kredi Veren Bankaları Öğrenme ve Faiz Oranları

Uygun Kredi Veren Bankaları Öğrenme ve Faiz Oranları

Aydin Duran Aydin Duran -
204 0

Son zamanlarda artan faiz oranları sayesinde bankalar arasındaki denge bozuldu diyebiliriz. Tüm bankaların kredi faiz oranları değişiktir ve birbirlerine yakın olması beklenemez. Artık serbest bir piyasa var diyebiliriz, bu sebepten dolayı işlem yapacağınız bankayı iyi seçin.

Hangi Banka En Uygun Krediyi Verir?

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan onlarca banka bulunmaktadır. Kimisi sadece şehirlere göre hizmetler üretirken kimisi Türkiye genelinde şubeler açarak hem hizmet ağını hem de müşteri sayısını çoğaltmış durumdadır. Banka sayılarının bu denli çeşitli olması her ne kadar iyi bir durum olarak değerlendiriliyor olsa da kredi veya diğer bankacılık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerin seçim yapma konusunda oldukça zorlandığı bilinmektedir. En iyi kredi veren bankalar olarak genelde araştırma yapılsa da internet üzerinden yalnızca sabit bankalara ulaşılacaktır.

Bu yazımızda hem kullanım alanına göre en iyi faiz oranlarını sunan hem de ticari meslek gruplarına yönelik özel kredi paketi sunan bankaları ayrı ayrı ele alacağız.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunda yaptığınız araştırmalarda, yalnızca ihtiyaç kredisi için bir hizmet almak istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz bankaların hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Bu bankalar ve sundukları faiz oranlarını da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • QNB Finansbank: Bankanın 30 bin TL’ye kadar yapacağınız başvurularda 48 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. Faiz oranları ise %2,26 olarak sabit tutulmaktadır.
 • Yapı ve Kredi Bankası: hem bireysel hem de ticari banka müşterilerinin faydalanacağı kredilerde, alt sınır bin TL’dir. Başvuru yapan kişilere göre üst sınır belirtilmemiştir. Bankanın ihtiyaç kredilerinde sunduğu faiz oranlarında %2,25’ten %2,39’a kadar uzanan oranlar bulunmaktadır.
 • Denizbank: Bankanın sunduğu ihtiyaç kredilerinde %2,35’ten başlayan faiz oranları ile 48 ay ve 55 bin TL’ye kadar kredi imkanı bulunmaktadır.
 • Akbank: İhtiyaç kredisi için bir diğer uygun faiz oranı sunan banka olan Akbank, %2,49’dan başlayan faiz oranları ile 48 aya kadar hizmet sunacaktır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Yüksek tutarlarda alındığından dolayı faiz oranlarında daha seçici davranılan konut kredilerinde, en uygun koşulların bulunduğu bankalar şu şekildedir.

 • Ziraat Bankası: %1,98’den başlayan faiz oranları
 • Yapı ve Kredi Bankası: %1,99’dan başlayan faiz oranları
 • QNB Finansbank: %1,99’dan başlayan faiz oranları
 • Akbank: %2,22’den başlayan faiz oranları
 • Garanti Bankası: %2,27’den başlayan faiz oranları
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB): %2,28’den başlayan faiz oranları

Şu an en uygun konut kredisi veren bankalar konusunda, konut kredisi kapsamında uygun koşulları bulunan bankalar yukarıdaki gibidir. Fakat, başvuru işlemlerinde sunulan hizmete göre faiz oranlarında artış ya da azalış olabilmektedir. Bu durumu örnek ile açıklayacak olursak; bir konutun toplam eksper değeri için kredi başvurusu yaptığınız zaman, bankanın size sunacağı faiz oranlarında bir miktar artış olabilir. Ayrıca, başvuru yapılan kredi tutarının geri ödeneceği süre olan vade süresi ne kadar uzarsa, faiz oranları da o kadar çıkacaktır.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan en çok alınan bir diğer kredi olan taşıt kredilerinde de faiz oranları son derece önemlidir. En uygun taşıt kredisi veren bankalar için taşıt kredisi değerlendirmemiz aşağıdaki gibidir.

 • Vakıfbank: %2,2’den başlayan faiz oranları
 • Halkbank: %2,09’dan başlayan faiz oranları
 • Ziraat Bankası: %2,23’ten başlayan faiz oranları
 • Garanti Bankası: %2,29’dan başlayan faiz oranları
 • Türkiye İş Bankası %2,30’dan başlayan faiz oranları
 • Denizbank: %2,38’den başlayan faiz oranları

Yukarıda bulunan sıralamada, Türkiye’de 2018 yılı verileri dikkate alınarak bir sıralama yapılmıştır. Yapacağınız taşıt kredisi başvurularında net olarak yukarıdaki oranlardan faydalanamadığınız durumlar da söz konusu olabilmektedir. Çünkü,faiz oranları sıfır km araçlar için belirlenmiştir. Eğer alacağınız otomobil ikinci el ise ya da daha uzun vade süresi ile hizmet alırsanız, bankanın belirleyeceği faiz oranları da yukarıda belirtmiş olduğumuz alt sınırlardan biraz daha fazla olabilmektedir.Uygun faizle kredi veren bankalar ve bunlar hakkında tüm detayları sizlerle paylaştık.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma