Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Krediler
 4. »
 5. Ziraat Bankası Coronavirüs Covid-19 Bireysel Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Coronavirüs Covid-19 Bireysel Kredi Başvurusu

Aydin Duran Aydin Duran -
183 0

Devletin bankacılık sektöründe bir numaralı eli olarak tanımlanan Ziraat Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi paketi sundu. 1 Nisanda başlayan başvurular ile kişiler ihtiyaçlarına binaen 10 bin lira krediye bankaya gitmeden başvuru yapabilecekler. Ziraat Bankası bu paketi sunmakta asıl neden ise küresel etki eden Coronavirüs salgını. Bu manada Covid 19 salgınının ekonomik açıdan etkilerini en aza indirmek üzere Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu internet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Ziraat Krediye Başvuru Nasıl Oluyor?

Başvuru yapabilmeniz için atacağınız adımlar şu şekilde;

 • https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=1 adresine gidin.
 • Buradan kişisel bilgilerinizi doldurun.
 • TC numarası, Telefon no, krediye kullanacağınız vade, almak istediğiniz kredi tutarı, hane halkının aylık geliri, medeni durum ile çocuk sayınız buradan giriliyor.
 • Gönder butonu sonrasında ikinci aşama ile SMS onayı geliyor.
 • SMS onayı ile gelen koda yine telefonunuzdan cevap veriyorsunuz ve kredi başvurusu tamamlanmış oluyor.

Kredi Hesaplama

Ziraat Covid-19 kredisi 10 bin liraya kadar alınabilen bir ihtiyaç kredisi paketi. Daha üstü tutar alamıyorsunuz. Bu manada alabileceğiniz kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz sonrası taksitlendirme ile örnek ödeme planı şu şekilde;

 • 10 Bin lira 36 ay 376 Lira
 • 7 bin 500 Lira 36 ay 282 Lira
 • 5 bin lira 36 ay 188 Lira

Krediye başvuru sonrası ilk altı ay taksit ödemesi yapmıyorsunuz. Daha sonra örneğin 36 ay vade seçmişseniz altı ay sonra 30 ay taksit ödüyorsunuz. Yani 10 bin lira aldığınız zaman toplam ödeyeceğiniz tutar 30*376 = 11 bin 280 lira oluyor.

Kredinin Özellikleri

Kredinin taksit ödemeleri eşit miktarlarda. Daha düşük vade seçerseniz ödeyeceğiniz taksit tutarı da buna göre yükselirken beraberinde faiz ödemenizde düşecektir.

Burada her başvuran kişi krediyi alamayacak. Öncelikli olarak kredinin alınmasında hane halkının gelirinin 5 bin liranın altında olması gerekiyor. Bunun yanında genel olarak tabir edeceğimiz bireysel kredi alım kriterlerine göre hareket ediliyor. Ayrıca alacağınız krediye hayat sigortası poliçesi yapılması da söz konusu. Bu durumda cebinizden biraz daha fazla para çıkmış oluyor.

Ziraat Bankası Coronavirüs kredisi faizi, ödeme koşulları ile güncel olarak en uygun kredi türünde diyebiliriz. Nitekim bu krediyi diğer devlet bankaları da sunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma