Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomotiv
  4. »
  5. Hasarlı Araç Alınır Mı?

Hasarlı Araç Alınır Mı?

Aydin Duran Aydin Duran -
231 0
Hasarlı Araç Alınır mı?

Fiyatları ile hasarlı araç alımı her zaman popüler olmaktadır. Yüksek modelli araçları en düşük fiyat şartlarında alım yapma olanakları sağlar. Bu sebeple ilk alternatif olarak düşünülmektedir. Bununla birlikte hasarlı araç alınır mı sorularına yanıtlar aranmaktadır.

Kullanıcıların çoğu, bir araç satın almadan önce onun karlı olup olmadığını merak eder. Araçlar her zaman karlı mıdır? Hayır, araçlar her zaman karlı değildir. Bazen, araçlarınızı sattığınızdan daha fazla para harcamanız gerekir. Bazen de, araçlarınızı satın almadan önce onların ne kadar karlı olduğunu bilmeniz gerekir. Ancak, araçların karlı olup olmadığını bilmek için biraz araştırma yapmalısınız.

Araçların karlı olup olmadığını anlamak için, onların ne kadar değerli olduklarını ve ne kadar süre içinde kullanılabilir olduklarını bilmelisiniz. Bu bilgileri elde etmek için, bir araç almadan önce onun fiyatını araştırmalı ve onun ne kadar süre kullanılabilir olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca, araçların fiyatları arasında büyük farklar olabilir. Bazı araçlar oldukça pahalıya satılırken, bazıları ise oldukça ucuzdur. Bu yüzden, araçların karlı olup olmadıklarını anlamak için, onların fiyatlarını karşılaştırmalısınız.

Okuyun : Hak Mahrumiyeti Olan Araç Satılır Mı?

Hasarlı Araç Alınır mı?
Hasarlı Araç Alınır mı?

Hasarlı Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hasarlı bir araç satın almayı düşündüğünüzde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Yapmanız gereken ilk şey, hasarın ne kadar kapsamlı olduğunu bulmaktır. Hasar sadece kozmetik ise, sadece onarım için ödeme yaparak kurtulabilirsiniz. Ancak, yapısal hasar veya motor hasarı gibi hasar daha ciddiyse, araç için daha fazla ödemeye hazır olmanız gerekir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise onarım maliyetidir. Hasar küçükse, sadece parça ve işçilik için ödeme yaparak kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, hasar daha ciddiyse, onarım maliyetini aracın fiyatına dahil etmeniz gerekecektir. Ayrıca, hasar büyükse, aracı tamir etmeye değmeyebileceğini ve yeni bir tane almanın daha iyi olabileceğini de unutmamalısınız.

Ağır Hasarlı Araç Almak Mantıklı Mı?

Yeni bir araba pazarına girdiğiniz zaman, ağır hasarlı bir araç satın almayı düşünebilirsiniz. Bu rotaya gitmeyi düşünüyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Yeni başlayanlar için, ağır hasarlı araçların onarılmasının çok pahalı olabileceğini anlamak önemlidir. Mekanik olarak eğimli değilseniz, ağır hasarlı bir araba satın alırken iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Mekanik olarak eğimli olsanız bile, arabayı kendiniz tamir edemeyebilirsiniz, bu da sizin için yapması için birine ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Okuyun : Araba Satış Vekaletnamesi Nasıl Verilir?

Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise ağır hasarlı araçların güvenli olmayabileceğidir. Hasar ciddi ise, araç güvenli bir şekilde sürülemeyebilir. Bu, ağır hasarlı bir araba sürerek kendinizi ve başkalarını riske atabileceğiniz anlamına gelir.

Son olarak, ağır hasarlı araçların yeniden satış değerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Çoğu durumda, ağır hasarlı araçlar, iyi durumda olduklarında ederi kadar satılmazlar. Bu, arabaya koyduğunuz kadar parayı arabadan geri alamayabileceğiniz anlamına gelir.

Sonuç olarak, ağır hasarlı bir araba satın almadan önce dikkate alınması gereken birkaç şey var. Onarımları üstlenmek isteyip istemediğinizden emin değilseniz, yeni bir araba satın almak en iyisi olabilir. Ancak, işe girmeye istekliyseniz, ağır hasarlı bir araba çok şey olabilir.

Önden Kazalı Bir Araba Satın Almak Mantıklı Mı?

Kaza geçirmiş bir araba satın almayı düşünüyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, kazanın kendisini net bir şekilde anlamak önemlidir. Tam olarak ne oldu? Hasar ne kadar şiddetliydi? Yaralanan var mı?

Okuyun : Türkiye Vatandaşı Gürcistan’dan Araba Satın Alabilir Mi?

Bunların hepsi, aracın durumunu daha iyi anlamanızı sağlayacakları için sorulması gereken önemli sorulardır. Kaza küçükse ve hasar öncelikle kozmetikse, o zaman arabada iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz. Ancak, kaza daha ciddiyse ve hasar daha büyükse, muhtemelen araba için daha fazla ödemeniz gerekecek.

Satın almadan önce aracı kapsamlı bir şekilde incelemek de önemlidir. Bu, hemen görünmeyebilecek olası sorunları belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, arabanın başka bir kaza geçirip geçirmediğini görebilmek için bir araba geçmişi raporu aldığınızdan emin olun.

Arabanın geçmişi ve durumu konusunda rahatsanız, kaza yapmış bir arabada iyi bir anlaşma yapabilirsiniz.

Yandan Kazalı Araç Satın Almak Mantıklı Mı?

Kazalı bir araç satın almak, eğer araç iyi bir durumdaysa, mantıklı olabilir. Ancak, araç hasar görmüşse veya kaza sonucu bakıma ihtiyacı varsa, kazalı bir araç satın almak mantıklı olmayabilir. Örneğin, bir araba hasar görmüşse, onarım masrafı ne kadar olursa olsun, kazalı bir araçtan daha pahalıya mal olabilir.

Ayrıca, kaza sonucu bakım gerektiren bir araç, sattıktan sonra sahibine iade edilemez. Bu yüzden, kazalı bir araç satın almak isteyenlerin, araçlarının durumunu ve kazaya neden olan sebepleri iyi araştırmaları gerekir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma