Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Aydin Duran Aydin Duran -
188 0

Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca banka olmasına rağmen en çok ATM si olan banka Ziraat Bankasıdır. Türkiye’nin her yerinde şubesini bulabileceğiniz Ziraat Bankasının Atm’ lerinde diğer bankaların kartlarını kullanmanız mümkündür. Diğer bankaların kartları ile işlem görmeniz halinde Ziraat bankası ortak ATM ücreti dahilinde masraf ödemeniz gerekiyor. Bu manada en çok merak edilen husus başka banka bankamatikleri kullanılması halinde ne kadar ödeneceği.

Ziraat Ortak Bankamatik Ücretleri

Ziraat bankası ortak ATM’ler tıpkı diğer bankalar ile benzer ya da aynı oranlarda para çekim ücreti alacaktır. Bu ücret eskiden yüksekti. Ancak şimdilerde eskiye nazaran daha iyi. Bu işlem esnasında bankamatikte kesilecek olan ücret onaylı bir şekilde size soruluyor. Onay verdiğiniz takdirde alacağınız hizmetin karşılığını peşin ödemiş oluyorsunuz.

Bankacılık işlemleri için bir bedel ödeyecek olsanız da bu durum sizin için zor anınızda ilaç gibi olacaktır. Bilmediğiniz bir şehirde ATM aramaktansa Türkiye’nin her yerinde ortak ATM’si olan ziraat bankası bu hizmeti büyük bir özveriyle yapmaktadır.

Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat bankası ortak ATM lerinden diğer bankadaki bulunan hesaplarınızda sorgulama imkanına sahipsiniz. Sadece 0,27kuruş bir kesinti yapmaktadır. Bu rakam standart Atm’ler için geçerlidir. Tek ATM ile bu işlemin bedeli 0.41 kuruştur.

Ortak ATM ‘den kredi kartı borcu ödenir mi?

Başka bankalara ait kredi kartlarının borcunu ödeyebilmektesiniz. Buda ziraat ortak ATM ‘nin verdiği diğer hizmetler arasındadır. Ödeyeceğiniz tutarın yüzde 1.15 i komisyon ödüyorsunuz ve bunun yanında 1.04 TL ücret ödemesi ve BSMV kesintisi bulunuyor. Ayrıca kredi kartı sorgulaması için 0,27 kuruş ödeme yapıyorsunuz.

Ortak ATM’den Para Çekilebilir Mi?

Başka bankaların kredi kartı ya da bankamatik kartı ile para çekebilmek için yüzde 1.15 komisyon ve 1.04 TL işlem ücreti ödüyorsunuz. Yani bin TL için ödeyeceğiniz tutar 11, 50 artı 1.04 artı BSMV oluyor. Bu rakamlar standart ATM’ler için geçerli ilken tek ATM olması halinde 1,15 artı 1,57 artı BSMV olmaktadır.

Ziraat bankası ortak ATM ücretlerinden birisinde para yatırma işlemlerimizde. Örneğin çok acil para göndermeniz gerekmektedir. İllaki o bankanın ATM ‘sini bulmak zorunda değilsiniz bunun için küçük bir meblağ  ödeyerek işleminizi çok rahat halledebilirsiniz. Bunun ücreti ise yatıracağınız tutarın yüzde 1.15 i ile 1.04 TL işlem ücreti ödemeniz gerekecektir.

Ziraat bankası ortak ATM kullanımları için bir ürün hizmeti sunarken bu ürünler için ayrıca masraf kesintisi yapıyor. Ziraat bankası şubelerinde hesabınız olsa bile limit üstü çekimler için dahi para ödemeniz bulunuyor. Ziraat Hesap No üzerinden yapılan kesintileri de görmeniz mümkün.

Yasal olarak bütün bankaların verdikleri hizmet için alacakları ücretler sayfalarında yayınlanmak zorundadır. Bu yüzden ziraat bankasının resmi sitesinde en üste bulunan ürün ve  hizmet ücreti menüsünden bankanın verdiği bütün hizmetler için talep ettiği ücretleri çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ortak ATM lerin hepsinde 24 saat hizmet vermektedir.

Ziraat şubelerinde bulunan hesabınızdan paranızı başka banka ATM’lerinden çekmeniz halinde çekeceğiniz tutarlar üzerinden Ortam ATM ücreti kesilir ve u ücret Ziraat Bankası’nca kesilmektedir. Yani parayı çektiğiniz banka bu masraf kesintisini yapmaz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma