Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Albaraka Türk EFT Ücretleri, Yapılır?

Albaraka Türk EFT Ücretleri, Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
140 0

Elektronik para transferi anlamına gelen EFT işlemi; kişilerin bankalarında bulunan hesaplardan başka bir bankaya veya isme göndermeleri gereken para transferini konu alır. Elden verildiği takdirde bunu kanıtlama zorunluluğu doğuracak bu işlem; birçok riski de içinde barındıran bir uygulamadır. Güvenlik problemleri ve ispat zorunluluğu yüzünden, bankaların bu problemleri ortadan kaldırdığı bir uygulama olan EFT, bu sayede elektronik anlamda belge tahsis etmek isteyen kişilere bu imkanı verir. Albaraka Türk gibi kurumsal bir banka da buna gereken özeni göstermiş ve Albaraka Türk EFT işlemini sistemine çok kullanışlı bir şekilde entegre etmiştir.

Albaraka Türk’te EFT hangi yollarla yapılabilir?

EFT işlemine büyük önem veren Albaraka Türk; sistemde buna izin veren birçok farklı yol belirlemiştir. Öncelikle herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek, EFT işlemi gerçekleştirilebilir. Albaraka Türk ATM’leri, EFT işlemini bünyesinde barındırır. Temel olan bu yollar dışında Albaraka Türk çağrı merkezi, belirlenen saatler dahilinde EFT işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır. Artık herkesin kullandığı cep uygulamalarına kendisi de katılan Albaraka Türk EFT, ‘Para transferleri’ sekmesinde bulunan EFT başlığı sayesinde, para transferine olanak sağlamaktadır. Son olarak da bankacılık sisteminin müşterilerine sunduğu en büyük olanak olan ‘İnternet Bankacılığı’ sayesinde Albaraka Türk bünyesinde EFT işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Albaraka Türk EFT işlem saatleri ve limitleri nelerdir?

Albaraka Türk EFT işlemi için mesai saatlerini seçmektedir. 09.00 ile 17.15 saatleri arasında EFT işlemi uygulanabilir. 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri de ‘Geç EFT’ işlemleri olarak karşılık görür. Bu EFT çeşidinin fiyat tarifesi daha farklıdır. Albaraka Türk üst limitler konusunda ise bireysel ve kurumsal hesaplara ayrı seçenekler sunmuştur. Bireysel hesaplar üzerinden üst limit 150.000 TL iken, kurumsal firmalarda bu limit 300.000 TL olarak belirlenmiştir.

Albaraka Türk EFT ücret tarifesi

Albaraka Türk EFT, müşterilerine sunduğu büyük kolaylık karşılığında EFT işlemi için belirli bir ücret almaktadır. Bu ücretler ise yapılan EFT’nin cinsine ve hangi kanaldan yapıldığına göre değişecektir. Kasadan yapılacak EFT işlemlerinde 25 TL ile 350 TL arasında bir işlem ücreti doğacaktır. Bu işlemde ‘Geç EFT’ saatlerine kalmanız durumunda ekstra olarak 5 TL daha ödeyeceksiniz. Bunun dışında Albaraka Türk; müşterilerinden internet bankacılığı, mobil uygulama, ATM cihazları ve çağrı merkezlerinden yapacakları EFT işlemlerinde ücret almamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma