Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güncel
 4. »
 5. Çiftçiye Geri Ödemesiz 360 Bin Lira Destek 

Çiftçiye Geri Ödemesiz 360 Bin Lira Destek 

Aydin Duran Aydin Duran -
312 3

Çiftçiye geri ödemesiz kredi desteği KOSGEB. Hayvan yetiştiriciliği ve tarımsal üretim sektöründe faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiliklerdenseniz sizlere kuruluş desteğini Çiftçiye geri ödemesiz 360 Bin Lira KOSGEB tarafından sağlanıyor. Girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında son bir yıl içerisinde kurulan işletmelere sağlanan bu desteğe başvurmanız için gerekli süre ise 1 Ocak tarihinde başlamıştı.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği girişimcisi olmak isteyen kişilere maddi destek sağlayan en önemli kuruluşlardan birisi KOSGEB. Ocak 2019 tarihinden itibaren yeni girişimci başvurularının alınacağı KOSGEB gerçek kişi ve şirketlere maddi destek sağlıyor. Bu anlamda öncelik girişimcilik eğitiminin alınmış olması. Verilecek eğitimin genel amacı işi kuracak kişilerin bilgisini ve becerisini geliştirmek, artırmak ve üretim potansiyelini yükseltmek. Zamanla açılan girişimcilik eğitimin süreleri ise Başkanlıkça belirlenen hususlar arasında. Eğitime katılan kişiler bu eğitim için ayrıca ücret ödemek zorunda değil. Parasal desteğin alınmasında başlıca hususlardan olan eğitim kesinlikle olması gereken bir husus.

Kuruluş İçin Para Alınıyor

KOSGEB geleneksel olarak yapılan hizmet sektörleri için 60 bin liraya kadar, ileri teknolojili girişimciler için ise 360 bin liraya kadar kendi işinizin patronu olmak için parasal destek veriyor. İş kurma çabası içerisinde olan gerçek kişilere kuruluş için 5 bin lira sağlanırken, şirketleri için bu tutar 10 bin Lira. Ayrıca şehit yakını, genç, kadın, gazi ve engelli konumunda bulunuyorsanız bu unsurlar için artı 5 bin lira daha veriliyor. Bu açıklamalar kapsamında bir yıl içerisinde iş kuran çiftçiye geri ödemesiz 360 bin lira destek alınabiliyor.

Eğitimlere Katılım ile Başvuru Yapılabilir

KOSGEB zamanla kurs açıyor ve eğitim veriyor. Bu eğitimler ile ilgili ayrıntılara Eğitim Duyuruları sayfasından ulaşabiliyorsunuz. Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği ve diğer dalları olan sektörlerde hizmet almak mümkün. Yetiştiricilik yanında hayvanların kesimi, etin işlenmesi, üretimi, sosis salam gibi ürünlerin üretimi gibi bir çok sektör bulunuyor. Bu sektörlerden herhangi birine başvurarak maddi destek alabilmeniz mümkün.

Girişimci olma talebindeki çiftçinin eğitim sonrasında başvuru yapması gerekiyor. Yapacağı sektör ile ilgili olarak uzun dönemli hazırlayacağı projeler burada önem arz edenlerden. Bu hazırlayacağı projenin önemi ve hizmet sektörünün birbiri ile uyumluluğu ile yapacağınız başvurular neticesinde sizlere KOSGEB tarafından çiftçiye geri ödemesiz 360 bin lira parasal destek sağlanıyor.

Kuracağınız İşletmeye Yeniden Maddi Destek Alabilirsiniz

KOSGEB’in girişimcilik destek başvurusu ile girişimciliğe geliştirme destek başvuruları farklı unsurlar içerisiyor.  Girişimci destek programına başvurular yıl sonu itibariyle biterken bu başvurunun amacı yeni kurulacak işletmeler için oluyor. Geliştirme programı ise daha önce kurulmuş işletmeler için geçerli. Yani ilerleyen dönemlerde yeni işletme kurmanız ile bu işletmenize yeniden maddi desteklerin alınabileceği anlamına geliyor.

Sonsatir.com olarak bizler işletme kurma çabasında olan kişilere sadece teknik bilgi sahibi veriyoruz. Bu desteklere aracı değiliz, kredi tahsisinde bulunmuyoruz. Sadece alınabilecek destekler hakkında ön bilgiler sunuyoruz. Bunun için KOSGEB maddi destekleri, eğitimler, duyurular ve başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgilere KOSGEB Girişimci Destekleri menüsünden ulaşabiliyorsunuz. Buradaki mecralardan da ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

3 Yorum

 1. Yusuf - -

  Biz destek filan istemiyoruz yeterki uretim asamasindaki masraflarimiz kardan düşürülsün ve geri kalandan vergi alınsın.

 2. Mehmet - -

  Çiftçiye destek veriyorsanız tarım sulamalarında elektirik parası alınmasın gubre,mazot ve tarim ilaclarını maliyetine verilsin bakın köylü nasıl projeler gerçekleştiriyor.

 3. Hikmet - -

  Elimizdeki hayvanlara bakamazken. Şuan besisini almış hayvanları kestiremesem sizin desteğinizi neyapayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma