Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. PTT Banka İpç Sifresi Alma Güncelleme Yöntemi

PTT Banka İpç Sifresi Alma Güncelleme Yöntemi

Aydin Duran Aydin Duran -
188 0

Bankacılık ile internet bankacılığı veren PTT bu anlamda kullanıcılar için PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme işlemi yapılması gereken başlıca hizmetler olmaktadır.

Uzun süredir bankacılık işlemleri yapmaya olanak veren PTT kişilere internet bankacılığı hizmeti de veriyor. Bu hizmeti alan vatandaşlarda ihtiyaç olması halinde şifre problemini çözebilmek adına bazı adımlar atmak zorunda kalıyor. İhtiyacı olanlar için bu yazımızda PTT Banka ipç  Sifresi Alma Güncelleme nasıl elde edileceği hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız. Bu yazıda, PTT’nin online bankacılık işlemleri için sunduğu online internet hesabında interaktif internet çekine (İPÇ) giriş yapmalısınız. Bu, işlemleri gerçekleştirmenin çok güvenli bir yoludur.

Bazen günlük hayatımızda çok fazla şifre kullandığımız için şifrelerimizi unuturuz. Bu durumda, PTT Etkileşimli Posta Kontrolü’nü (IPC) güncellememiz gerekebilir. PTT internet bankacılığı işlemleri oldukça kolay işlemlerdir. PTT şifre işlemleri için öncelikli olarak e-devlet üzerinden kimlik doğrulaması istiyor. Burada kimlik doğrulaması ile birlikte uygulamaya yönlendiriyor. Burada kişi TC kimlik numarası ya da müşteri numarası ile giriş yapabiliyor. Şifresini unutanlar ise aşağıda bulunan şifremi unuttum menüsü ile hareket ediyor.

PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme
PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme

PTT Bank Aracılığıyla Şifre Alma

Bu durum genellikle bankacılık hizmetlerine aşina olmayan kişiler tarafından sorulur. PTT, diğer hizmetlerin yanı sıra bankacılık faaliyetlerini yürütmek için kullanılabilecek bankacılık hizmetleri sunmaya başladı.

Şubeler üzerinden yapılabilen bu işlemler, PTT kart müşterilerine sunulan tek fırsat değil. Hemen hemen tüm bankalar gibi Post, son yıllarda yaptığı yatırımlarla müşterilerine interaktif hizmetler sunmak için İnternet şubesini faaliyete geçirdi.

Her iki kod alma durumunda da, şifre müşteri için otomatik olarak gerçekleşir. Bir müşterinin bu şifreyi sık sık kolayca hatırlayabileceği veya daha güvenli olduğunu düşündüğü biriyle değiştirmesi gerektiğinde, bu işlemleri ofisindeki şifre değiştirme bölümünden gerçekleştirebilir.

PTT IPC şifresi unuttum/yeni şifre al seçeneğine tıklayın ve TC kimlik kartı numarası ve cep telefonu numaralarını doldurduktan sonra gerektiğinde cep telefonlarına gönderilen SMS mesajlarında bulunan İnteraktif Posta Kontrolü şifresini kullanarak İnternet şubesine erişebilirler. Tabii ki internet şubesini kullanabilmek ve tüm işlemlerden yararlanabilmek için öncelikle bir hesabınızın olması gerekir.

Böyle bir hesabınız yoksa size en yakın PTT ofisine gidebilirsiniz. Şimdi hikayeyi açabilirsiniz. İlk kimlik ve bir kopya hesabı açmanız için gereken belgeler. Kartınız genellikle kullanımdan sonraki 15 ila 20 gün içinde kullanıma hazırdır.

PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme

PTT Banka İpç Şifresi Alma

Ptt ipç şifresi almak isteyenler başvuru onaylandıktan sonra cep telefonunuza SMS ile gönderilecektir. İnternet bankacılığı şifresi Ptt almak için bu SMS mesajını gönderdikten sonra online işlemlere giriş yapabilirsiniz. Söylediğimiz gibi, ipucu şifresi Ptt merkezlerinden kolaylıkla alınabilir. Geçmişte çevrimiçi olarak bir ipc şifresi alamıyordunuz, ancak Ptt’nin yeni düzenlemeleri sayesinde “şifremi unuttum/ yeni şifre seçeneğine tıklayarak şifrenizi alabilirsiniz. Ptt Sitesi’ndeki bir bankacılık sitesinde oturum açma parolası. Buraya tıkladığınızda, Tc kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir. Gerekli bilgileri girdikten sonra yeni ipucunuzun şifresini kolayca alabilirsiniz.PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme

PTT ipch hesabı açmak ücretsizdir, ancak açarsanız 5 TL ücretlendirilirsiniz ve hesabınıza yatırılır. Posta hesapları, yıllık ücret ödemeden her an kapatılabilir. Birçok kişi ayrıca “Bir Ptt-IPC hesabı açarsam, hemen bir kart alabilir miyim?” olur. Kartınız, PTT IPC şifresini talep ettiğiniz tarihten itibaren 15 ila 30 gün geçerlidir. Şifrenizi aldıktan hemen sonra kartınız düzenlenmeyecektir.

PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme
PTT banka İPÇ şifresi alma güncelleme

PTT ihtiyaç olunması halinde ve diğer güvenlik adımları için kişilere ayrıca güvenlik uyarıları da yayınladı. Burada yayınlanan uyarıları da sizler için bulundurduk. Ancak PTT ipç şifresi ve diğer hususlarda aşağıdaki yorumlar bölümüne sorularınızı yazabilirsiniz.

ptt-ipc-guvenlik-uyarilari

PTT İpç Şifre Alma Sayfası İçin Buradan Gidiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma