Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Kartları
  4. »
  5. Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
192 0

Bankacılık sektörünün sınırlarını, insanların hayal gücü belirler. Globalleşen dünyada iyice sınırsız olmaya başlayan bu hayal gücü sebebiyle, günümüzde oluşan ihtiyaç listesi oldukça uzun sayfalardan oluşmaktadır. Rasyonel bir birey de tüm bu ihtiyaçları karşılayamayacağını bilir ve finansal durumunu bu yönde düzenler. Fakat özel ihtiyaçların giderek zorunlu ihtiyaçlara dönüştüğü günümüz koşullarında, düzenli bir gelire sahip olan kişiler bile bu senkronu sağlamakta sıkıntı yaşarlar. Bunun sebebi de bazen ihtiyaçların aniden ortaya çıkması veya tek seferde alınamayacak kadar büyük bir maliyete sahip olmasıdır. Bu yüzden bankalar, insanlara güzel bir çözüm bulmuştur. Bir çeşit kredi verme işlemi gibi çalışan kredi kartı uygulaması, insanların ihtiyaçlarını gidermede harika bir ilaç olmuştur. Kredi kartı sayesinde kişiler, planlayacakları ödeme şekilleriyle gelirlerini daha iyi finanse edebilir ve borç planlarını buna göre ayarlarlar.

Kredi kartı limiti nedir?    

Bankalar kişilere bu kredi kartı imkanını sunarken, gelirlerine ve ödeme güçlerine göre belirli sınırlar belirlerler. Bu sınırlar kişilerin harcama yapabilecekleri, yani teknik olarak bankadan o hesap dönemi içerisinde kullanabilecekleri en üst para miktarını belirtir. Buna da kredi kartı limiti denir. Kredi kartı limitinizi, ödeme gücünüze göre belirlemeniz sayesinde borçlu olma durumuna düşmeyecek ve uzun vadede kendinizi korumuş olacaksınız. Fakat kredi limitinizi ayarlarken, hayalperest bir yaklaşım sergilerseniz bu da sizin finansal anlamda sonunuzu getirebilir.

Kredi kartı limiti nasıl arttırılır?

Yaptığınız harcamalar ve giderleriniz, eğer kredi kartı limitinizi aşıyor ve ihtiyacınızı karşılamıyorsa yapmanız gereken; kredi kartınızın limitini arttırmak olacaktır. Bu işlemi bankanızın herhangi bir şubesine giderek, limit arttırma dilekçenizle beraber gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında bankanıza ait herhangi bir ATM, sizin kredi kartı limit artırımı işlemini uygulamaya alacaktır. Geri dönüş ilgili yollarla tarafınıza yapılacaktır. Bir diğer limit arttırma yöntemi de bankanıza bağlı çağrı merkezleri ve müşteri hizmetlerini aramaktır. Bu sayede limit arttırma talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmanız, kredi kartınızın limitinin artacağı anlamına gelmez. Çünkü bankanız limitinizin artması durumunda bunu karşılayıp karşılayamayacağınıza bakmak ister. Bu konuda herhangi bir risk görmediği takdirde, limit artırma talebiniz olumlu şekilde sonuçlanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma