Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SGK
  4. »
  5. SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü (Pdf) Nasıl Alınır?

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü (Pdf) Nasıl Alınır?

Aydin Duran Aydin Duran -
180 0

SGK Hizmet Dökümleri, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı tüm vatandaşların alabilme imkânı olan, sigorta ile prim bilgilerine sahip ve 4A4B4C üçe ayrılan belge olarak bilinmektedir. Çalışan bireyler E-Devlet kapısı aracılığı ileSGK hizmet dökümünürahatlıkla alabilmektedir.

E-Devlet sistemi öncesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü yardımı ilealınan ayrıntılı SGK hizmet dökümü artık kolay bir şekilde alınabilmektedir. Ayrıntılı verilen hizmet dökümü içerisinde sigortalı olarak işe giriş ve çıkış tarihleri, sigortalı şekilde çalışma süreleri, sigorta döneminin içerisinde bulunan hizmetler, aylara göre prim tutarları gibi bilgiler bulunmaktadır.

Okunmalı : Banka Kredilerinde SGK Verilerinin Önemi

Peki, SGK Hizmet Dökümü Neyi İfade Eder?

SGK hizmet dökümleri, sigortalı bireylere ait prim bilgilerini içermekte olan ayrıntılı bir evrak olmaktadır. Belgenin içeriğine bakıldığında, hem sigortalı bireye ait prim sayıları hem de primlerin yattığı günleri tespit edebilmekteyiz. SGK hizmet dökümlerini E Devlet kapısı üzerinde çok kolay bir şekilde alabilmekteyiz.

Haftanın her gün ve saatinde E-Devlet kapısı üzerinden SGK ayrıntılı hizmet dökümlerini görüntüleyebilir ve alabilirsiniz.

Okunmalı : Gözlüğüm Kırıldı Kaç Kez Değiştirebilirim

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK hizmet dökümleri, turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden (e-Devlet) alınmaktadır. E-Devlet sitesine giriş yaptıktan hemen sonra, E-Hizmetler bağlantısını açmanız gerekmektedir. “Sosyal Güvenlik Kurumu” menüsüdâhilinde 4A, 4B ve 4C hizmet dökümleri bağlantılarına SGK Hizmet dökümü sorgulaması yapılmaktadır. Bu belgeyi istediğiniz zaman “YAZDIR” seçeneğine tıklayarak inceleyebilirsiniz. Aşamaları ayrıntılarıyla sizlere tekrar aktarıyoruz:

  • En alt kısımda bağlantısı verilen E-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasını açmalısınız.
  • Karşınıza çıkan ekran üzerinden E-Devlet şifresi veyahut diğer yöntemler ile sisteme giriş yapmalısınız.
  • Daha sonra SGK Tescil ile Hizmet Dökümü sayfasında bulunan “Barkodlu Belge Oluştur” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Oluşanbarkodlu belgeyi alabilmeniz için ‘Dosyayı İndir’ seçeneğine tıklayıp cihazınıza belgeyi indirmelisiniz.
  • E-Posta Gönder seçeneğini kullanarak da SGK ayrıntılı hizmet dökümleri belgesini kişi veya kurumun e-posta adresine kolay ve doğrudan bir şekilde gönderim sağlayabilirsiniz.

Okunmalı : Tüp Bebek Tedavisinde SGK Desteği

Aktarılan yöntemleri kullanarak SGK ayrıntılı hizmet dökümüne ulaşım sağlayabilir, ulaşabilirsiniz. Kullanılan bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ulaştığınız belgelerle dilediğiniz işlemleri gerçekleştirme fırsatını sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma