Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Kartları
  4. »
  5. Temassız Kredi Kartı Limitleri ne kadar?

Temassız Kredi Kartı Limitleri ne kadar?

Aydin Duran Aydin Duran -
343 0

Konu para olunca paranın en çok el değiştirdiği bankalar müşterilerinin hizmetine sunduğu her bankacılık ürünü için limitler dahilinde işlem görebiliyor. Bu anlamda temassız kredi kartı limitleri de bankalar arasında değişiklik gösteriyor.

Hizmete sunulmasının ardından tüketicilere ve ödeme noktalarına zaman kazandıran temassız ödeme her geçen gün artan ödeme yollarından. Sağladığı avantajları ile daha çok tercih edilen dijital ödeme yöntemiyle tüm bankaların kredi kartlarına vermiş oldukları hizmet olsa da henüz ödeme kabul eden iş yerleri bu özelliğe sahip post cihazlarına geçişi sağlayamadı. Bu da bir anlamda müşteri kaybına neden oluyor.

Özellikle internet üzerinden sanal postlar ile artan alışverişler beraberinde dijital ödeme yöntemlerine bağlı kalıyor. En düşük ödeme tutarlarına dahi işlem yapılabilen bu hizmette kişi şifre girme işleminden muaf olarak temassız kredi kartının post cihazına 1 cm yaklaştırılması ile işlem tamamlanmış oluyor.

Temassız Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Geçmiş dönemlerde bir TV kanalında önemli bir haber olarak temassız kredi kartı kullanıcılarına dikkatli olmaları yönünde temkinlerde bulundu. Kişilerin arka cep yerinde bulunan kredi kartların aya da çantalarındaki temassız kartlarına yaklaştırılan post cihazları ile ödeme aldıkları ve böylece mağdur edildiklerine dair bir haber yayınlanmıştı. Temassız kredi kartı ile yapılan bu tür haberlerin hepsi birer şehir efsanesinden ibaret olduğunu özellikle belirtmek isterim. Böyle bir güvenlik açığı bulunmuş olsaydı başta finans kuruluşları bu ödeme yöntemlerinden vazgeçerlerdi.

Temassız Kredi Kartı ile ödeme yapılabilse için temassız ödeme özelliği bulunan kartın en az 1 cm post cihazına yaklaştırılması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme gerçekleşmiyor. Bu durumda insanların post cihazlarını cebinize ya da çantanıza dayasa bile ödeme alınması zor.

Onlarca banka Türkiye’deki müşterilerine Visa, Master Card ve Türkiye’nin dijital ödeme markası olan Troy Kart ile temassız ödeme imkanları veriyor. Zahmetsiz ödemenin en büyük artısı bozuk para alışverişinin gerek kalmadan çok düşük tutarlarda dahi işlem yapılabilmesi. Bankaların ödeme limitleri ise şu şekilde;

Yapı Kredi World Card Temassız Kredi Kartı Limiti

500 Lira ve altındaki alışverişlerinize imkan veren World Card, Visa Payware ve MasterCard Contactless okuyucuya sahip tüm ödeme noktalarında kullanılabiliyor. Temassız kullanım için ilk defasında şifreli giriş yapılması gerekiyor.

Başvuru için Banka Şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı (444 0 444) ve SMS ile yapılabiliyor. Örnek TMS boşluk TC boşluk yazarak 4454’e gönderiyorsunuz.

Akbank Axess Temassız Kredi Kartı Limiti

Bir dokunuş ile ödeme yapabileceğiniz Axess Temassız Kredi Kartı limiti 500 lira olarak belirlenmiş. Kartınızın temassız limiti bulunmuyorsa bunu başvuru yaparak değiştirebiliyorsunuz. Bunun için başvuru numarası 444 25 25

Garanti Bonus Temassız Kredi Kartı Limiti

Günlük küçük harcamalarınızı Bonus Trink ile yapan Garanti Bankası müşterileri temassız ödeme limiti azami 500 lira olarak yapılabiliyor.

Halkbank Paraf Kart Temassız İşlem Limitleri

Halk Bankasının müşterilerine sunduğu Paraf temassız kredi kartının bir defada en fazla harcama limiti 500 lira ile sınırlandırılmış.

İş Bankası Temassız Kredi Kartları

İş Bankası müşterilerinin hizmetine sunduğu Maximum Standart, Premier, Gold ve Platinum kartlar müşterilerin isteğine göre temassız olabiliyor. Başvurular internet bankacılığı, şubeler, üzerinden yapılabiliyor. SMS ile ise TEMASSIZ MAXİMUM boşluk TC yazılarak 4402’ye gönderiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma