Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yardımlar
  4. »
  5. Almanya Kira Yardımı  (Wohngeld) – Kimler Kira Yardımı Alabilir?

Almanya Kira Yardımı  (Wohngeld) – Kimler Kira Yardımı Alabilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
255 0
Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)

 Almanya’da yaşayan ve ihtiyacı olan kişilere kira yardımı tutarı 13 Euro artırıldı. Bu anlamda yaklaşık 640 bin haneye kira yardımı tutarında artış yaşandı. Böylelikle Almanya kira yardımı ile kimler kira yardımı alabilir gibi sorular gün yüzüne çıktı.

Almanya’da Kira Yardımını Kimler Alabilir?

Özellikle Almanya’da yaşayan Türklerin araştırdığı konulardan biri Almanya’da kira yardımını kimler alabilir olmaktadır. Bütçe ve ekonomik açıdan yetersiz durumda olan ailelere Almanya hükümeti kira yardımı yapmaktadır. Bu kira yardımı asgari ücrete bağlı olarak artırılmaktadır. Bu sebeple Ocak ay’ında asgari ücrete yapılacak zam ile yine artış gösterecektir. Yardımlar Ocak ay’ı ile birlikte Türkiye’de de değişmektedir.

Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)
Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)

Almanya’da Kira Yardım Parası Ne Kadar?

Almanya hükümeti vatandaşlarına işsizlik ve kira yardımı yapmaktadır. Bu sebeple farklı ödemeler söz konusu olmaktadır. Burada yapılan yardım Hartz 4 olarak bilinmektedir. Özellikle burada yalnız yaşayanlara yapılan yardım tutarı aylık 449 Euro olmaktadır. Ancak kira yardımı tutarı belirlenmesinde etkili olan hususlar yaşanılan kent, bölge ile hanede yaşayan kişi sasıyı olmaktadır. Kira yardımı tutarı ise 370 Euro olarak yapılmaktadır. Ayrıca Almanya Konut yardımı ve tutarları ile hesaplamaları ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)
Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)

Almanya’da Herkese 1000 Euro Yardım

Yapılan yardımlar ile talepler doğrultusunda özellikle sosyal medya ile Almanya’da herkese 1000 Euro yardım yapılacağına dair kanı bulunmaktadır. Almanya hükümeti işsizlik ve kira yardımlarının yanında vatandaşların rahat bir yaşam sürdürebilmesi için farklı yardımlar yapabilmektedir. Bunlardan biride 1000 Euro ile yapılan yardımdır.

Almanya Sosyal Yardımlar

Sosyal devlet anlayışı Almanya Hükümeti için üst seviyelerdedir. Bu sebeple Almanya Sosyal yardımlar açısından çok zengin bir yer olmaktadır. Hartz 4 olarak bilinen yardımlar yardıma muhtaç olan kişilere verilmektedir. Böylelikle çalışan kişilere verilmemektedir.

Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)
Almanya Kira Yardımı (Wohngeld)

Vatandaşların çok daha modern ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için muhtaç durumda olan kişilere verdiği sosyal yardımlar ailelerin geçim düzeylerini artırmaktadır. Bunun yanında yapılan yardımlar kişilerin engellilik durumu ve bakımı muhtaç durumda olduğu ekonomisine göre değişen tutarlarda yapılmaktadır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma