Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. ATM’de Banka Kartımız Sıkışırsa Bunu Yapın

ATM’de Banka Kartımız Sıkışırsa Bunu Yapın

Aydin Duran Aydin Duran -
180 0

Bankanızın bağlı bulunduğu ATM istasyonunda işlem yaparken kartınız mı yutuldu? Panik yapmayın, bankanız sürecin takipçisi olarak sizlere destek olmak için hızlı çözümler üretiyor. ATM içerisinde banka kartınız mahsur kalırsa yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. ATM’de kartımız sıkışınca ne yapmalıyız?

Kartın Bankamatikte Kalması

Banka işlemlerimizi yapmak için en sık kullandığımız araç ATM’lerdir. ATM kartımı yuttu ne yapmalıyım diyen bir kullanıcımız, geçen hafta bu soruyu ilettiğinde konuyla ilgili bir başlık açılması gerektiğini fark ederek kullanıcılarımıza konuyla ilgili yapılması gerekenleri listeleyerek sitemizde yayınlamaya karar verdik. Müşterilerinin ATM üzerinde kart kaybedebileceklerinin farkında olarak bankalar ATM üzerinde işlem yaparken oluşabilecek durumlara karşı müşterilerinin güvenliğini sağlamak zorundadırlar. Yanlış hesaba para gönderme, kartı unutmak, işlem hatası yapmak ya da ATM içerisinde kart sıkıştırmak bunlardan sadece birkaçı. Siz değerli okurlarımız için ATM’de işlem yaptığınız sırada oluşabilecek olumsuzluklara karşı ne yapmanız gerektiğini hazırladık. Siz de deneyimlerinizi bizim ile paylaşarak, oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alabilirsiniz.

ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım

ATM içerisinde işlem gerçekleştirirken bir anda size kartınızı iade etmeme bildirimi verebilir. Bu durumda yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. İlk olarak bankaya sıkışan kartınız ile ilgili bankanıza bildirim vermeniz gerekmektedir. Eğer siz ATM’den ayrılmanızın ardından banka kartınızı tekrar dışarı çıkartırsa ve art niyetli biri kartınızı alırsa bu konuyla ilgili olarak önlem almak zorundasınız.

Bankalar haftanın yedi günü yirmi dört saat çalışan müşteri temsilcilerine sahiptirler. Bu sayede siz de istediğiniz günde ve saatte müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bankalar otomatik yanıt sistemiyle sizin güvenliğinizi hızlıca sağlamak adına “Size nasıl yardımcı olabiliriz?” sorusunu yöneltirler. Siz de “kartımı kaybettim” yanıtını verirseniz, ilgili birime aktarılacaksınız. Kimliğinizi doğrulamak için sorulacak sorulara doğru yanıt vermenizin ardından kartınızın işlemleri durdurulacak ve yeni kart çıkartmanız için şubeye davet edileceksiniz. İşlemleri harfiyen uyguladığınız taktirde bir problem meydana gelmeyecektir.

ATM Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim

ATM kartınızı yutarsa ya da siz üç kez hatalı şifre girmenizin ardından size kartınızı iade etmezse, ATM’den kartınızı almanız mümkün değildir. Bu yüzden en kısa sürede bankanıza telefon ile bildirim vermek zorundasınız. Aksi taktirde banka kartınızın yabancı biri tarafından ele geçirildiğini düşünerek hesabınıza bloke uygulayabilir. Süreci sağlıklı bir hale getirmenin en hızlı yolu bankanızın müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanarak konuyla ilgili destek almanızdır. Ancak yine de müşteri temsilcisine bağlanana kadar ATM başından ayrılmamanız daha sağlıklı olacaktır. Sonucunda çalışmayı sürdürdüğünüz şeyin bir bilgisayar olduğunu unutmamalısınız. Biraz ağır çalışabilir ya da içerisinde bir elektrik kesintisi meydana gelmesinden dolayı kartınızı birkaç saniye geç de size iade edebilir.

Eğer bankanızı aradığınızda müşteri hizmetlerine bağlanmakta sorun yaşıyorsanız, sitemiz içerisinde banka müşteri temsilcilerine hızlı bağlanma kısa yolları başlığında olan yazımıza bakabilir ve süreci kendi lehinize çevirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri genellikle hırsızlık ve çalıntı gibi durumlar için hızlı bağlantı yardımları sunmaktadır. Siz de sakinliğinizi koruyarak müşteri temsilcisine ulaşmak için menüde yer alan seçeneklerin tamamını dinleyerek başlayın. ATM’de kartımız sıkışınca ne yapmalıyız sorusunu yanıtladık, sitemizde yer alan diğer başlıklara da bakmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma