Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Aydin Duran Aydin Duran -
164 0

Hızlı ve kolayca sahip olduğunuz QNB Finansbank CardFinans ve CardFinans XTRA kredi kartlarının temassız özelliğini kapatma için;

* Banka şubesine gidebilir

* Müşteri Hizmetlerini arayabilir (0 850 222 0900)

* İnternet Bankacılığına giriş yaparak kapatabilirsiniz.

Temassız Özelliği Nasıl Kapatırım?

Temassız ödeme özellikli kredi kartı tahsisi hususunda bankalar çok ısrarcı. Bu yüzden tüketicinin fikri almadan yenilenen ve yeni alınan kredi kartlarının hepsinde temassız özellik bulunuyor. Tüketiciler bu özelliği sahip kartlarını aldıktan sonra yerli yersiz endişeleri nedeniyle bu özelliği kullanmak istemiyorlar. Bu yüzden de QNB Finansbank kredi kartı temassız özelliğini kapatma talebi olan müşterilerin sayısı da az değil. Yani CardFinans ve CardFinans XTRA sahipleri temassız özelliğini kapatmak istiyorlar.

QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma
QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

1500’ü aşkın marka ve 250 bini aşkın üye iş yerinde kullanıma açık olan CardFinans kredi kartı milyonlarca tüketicinin talebini yerine getiriyor. Bununla birlikte CardFinans XTRA ile hediye paralar sayesinde alımlarınızı bedavaya getirebileceğiniz kart tahsisleri yapılıyor. Bu kartların hepsinde temassız ödeme özelliği bulunuyor ve kişiler temassız ödeme limitleri dahilinde ödemelerini şifre girmeden yapabiliyorlar.

Hızlı Ödeme Temassız Kartlarda

Temassız kart aslında yoğun ve tempolu iş hayatının arasında yaptığınız gündelik alışverişleriniz için kasada bekleme yapmak yerine zaman kazandıran bir ödeme aracı haline geldi. Bu nedenle temassız ödeme alan iş yerleri de tercih edilir oldu. Bazı işletmeler henüz temassız ödeme alabilen POS cihazlarına geçmemiş olması nedeniyle de bir anlamda kayıp yaşayabiliyor. Çünkü tüketicilerin zamanı oldukça değerli.

500 Lira ile sınırlı olan bir limiti bulunan temassız kredi kartlarınız bu limite kadar şifre girmeden ödeme imkanı veriyor. Bu rakamın üstündeki harcamalarınıza mecburen şifre girişi yapmanız gerekiyor. Banka bu kart için ve limitlerinizin güvenliği için önemli adımlar atmış olsa tüketicilerin endişeleri bulunuyor. Bu endişelerin en büyüğü ise haber karttan çekim yapılması ve maddi olarak mağduriyetin beraberinde gelmesi. Bu durum daha çok medya ve sosyal medyada çıkan haberler üzerine oluşuyor. Fakat bu haberleri sürekli izleyen ve dinleyen kişilerin sorgulamayı unuttuğu bir şey var. O da temassız kart ile dolandırılan olup olmadığı, bu yöntemle birilerinin maddi kayıp yaşadıklarını duyup duymadıkları. Aslında böyle haberleri duyamazsınız. Çünkü belirtildiği gibi kişilerin haberi olmadan temassız ödeme alınması söz konusu değil.

Limitler Dahilinde Telefonla Temassız Ödeme

90 Lira ve altındaki harcamalarınızı temassız ödeme yöntemi sayesinde anlık olarak yapabildiğiniz için önemli bir avantaj halini aldığını söylemiştik. Bununla birlikte telefonların NFC özellikleri sayesinde bu kartların özellikleri de telefonlara bağlanmış durumda.  Yaptığınız harcamalar neticesinde ödemeleriniz artık telefonla temassız ödeme sayesinde önemli bir gelişmeye ortak oldu.

Sahip olduğu müşteri potansiyeli ile birlikte binlerce üye işyerinden hizmet vermeye devam eden QNB Finansbank yaptığı kampanyalar ile harcama yapan müşterilerine hediye para dağıtıyor. Bu hediye paraları da harcamalarınızda kullanabiliyorsunuz. Fakat kullanabilmeniz için CardFinans XTRA sahibi olmanız gerekiyor.

Temassız Kart Özellikleri

QNB Finansbank Temassız Kredi Kartları Vİsa Paywave ve MasterCArd Paypass POS cihazı olan tüm üye iş yerlerinde 90 TL ve altındaki alışverişleriniz için kullanılabiliyor. Bu limitler dahilinde şifre veya imza atmanıza gerek kalmıyor. POS cihazının internet bağlantısına göre 1 saniye gibi bir sürede ödeme işleminiz tamamlanıyor ki, özellikle kalabalık şehirlerde tüketicilerin en çok talep görmesinin nedeni. QNB Finansbank’a ait kartların tüm özelliklerini kapsıyor olması tercih edilebilir olmasını sağlıyor. Kredi kartı faiz oranları ile aynı oranlar üzerinden harcama imkanı veren Temassız ödeme özellikli kartlar ile ödeme yapabilmeniz için ilk kez kullanacakların temaslı ödeme yapması gerekiyor. Bu ödeme sonrası temassız ödemelerine devam edebiliyor. Limitini dolduran kişiler tekrar temassız ödeme yapabilmek için ATM’ye giriş yapmaları ve işlem yapmaları gerekir. Yurt dışı alışverişlerinde ise art arda en fazla üç kez toplamda 100 Liralık bir harcama yapabiliyorsunuz.

QNB Finansbank Temassız Kart Şifresi Alma

Temassız kart sahipleri kullanım için şifrelerini bilmiyorlarsa en kolay yolu SMS ile alabiliyorlar. SIFRE yazdıktan sonra kartınızın son dört hanesini ve annenizin kızlık soyadının ilk harfini 2273’e mesaj göndermeniz haline şifreniz telefonunuza yine SMS yoluyla geliyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma