Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Biyografi
 4. »
 5. Barış Akarsu Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada Kimdir?

Barış Akarsu Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada Kimdir?

Aydin Duran Aydin Duran -
228 0
Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada

Barış Akarsu ile “Merhaba” Filminde Zeynep rolünü oynayan Almila Ada filmin gösterime girmesinin ardından çok merak edilen isimlerden biri oldu. Şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu’nun hayatının sunulduğu film 18 Kasım ile vizyona girmişti.

Vizyona girmesi ile büyük beğeni toplayan Barış Akarsu Merhaba filmi kısa sürede ilgi odağı oldu. Konusu ve filmin en önemli kişisi Barış Akarsu söz konusu olunca daha duygusal bir konunun işlendiği filmde Zeynep’e hayat veren Almila Ada herkesi kendisine büyüledi. Bu anlamda herkes Almila Ada kimdir? Almila Ada Kaç yaşında? Almila Ada Nereli? Sorularına yanıt aramaya başladı.

Almila Ada Aynı Zamanda Bir Balerin

Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada
Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada

Merhaba filminin vizyona girmesinin ardından internet aramalarında hız kazanan Almila Ada 4 Ağustos 1994 tarihinde dünyaya gelmiş. İstanbul doğumlu olan oyuncu küçük yaşlardan itibaren bale eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar’ında bale ile piyano derslerine devam etti. Bale eğitimine daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde devam eden güzel oyuncu eğitimini sürdürmek için Londya’a gitti. Yaşam onu Londra’da keşfedilmesine neden oldu.

Almila Ada’nın Oynadığı Diziler

Babası gazeteci olan Almila’nın annesi ise moda tasarımcısı. Özellikle annesinin işi gereği bir süre Rusya’da yaşadı. 1,74 boyundaki güzel oyuncu 46 kilo ağırlığında. Londra’da eğitim aldığı süre içerisinde metro durağında bir cast direktörünce keşfedilen Almila Ada’nın oynadığı filmler ve diziler şunlar;

Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada
Merhaba Filmi Zeynep Almila Ada
 • 2014 Kaderimin Yazıldığı Gün
 • 2016 Kırgın Çiçekler
 • 2017 Adı Efsane
 • 2017 Cennetin Gözyaşları
 • 2018 Bir Deli Rüzgar
 • 2019 Güvercin
 • 2021 Menajerimi Ara

Ekranlara ilk kez 2021 yılı ile yayınlanan Menajerimi Ara dizisi ile giren Almila Ada burada Merve rolüne hayat verdi. Sonrasında ise Yenilmezler filmi ile Scarlet Johansson’un küçüklüğünü canlandırmak için seçmelere katıldı. Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde rol aldı. Dizilerde oynarken aynı zamanda diksiyon dersleri alan Almila Ada Kırgın Çiçekler ile Adı Efsane dizilerinde kendisini gösterdi.

ABD’de düzenlenen Queen Palm Internatiyonal Film Festivaline Perihan Savaş, Yağmur Ün ile beraber rol aldığı The Strange Story of a Shinnig Pearl kısa filmiyle katıldı. 2020 yılında katıldıkları bu film onlara En iyi Sinematografi ile En iyi Kısa Film ve En iyi Müzik dalları ile üç ödül kazandırdı.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma