Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Kartları
  4. »
  5. Kredi Kartının Faydaları Nelerdir?

Kredi Kartının Faydaları Nelerdir?

Aydin Duran Aydin Duran -
165 0

Neredeyse her ailede birkaç tane olan kredi kartlarının faydaları ve avantajları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Kart kullanım kolaylıkları var, en güzeli ise taksitli alışveriş imkanıdır. Yüksek maliyetli ürünleri alabiliyoruz ve parasını aylara bölünen vade içinde ödüyoruz. Hayatımızın parçası olan kredi kartlarının olanakları gerçekten bizi ekonomik avantajlarla tanıştırabilir.

Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir kredi kartı kullandığınız zaman o kartı ve hangi bankadan aldıysanız bankayı çok iyi tanımanız gerekiyor. Kredi kartları sanıldığı kadar masum görünmezler fakat nasıl kullanacağınızı biliyorsanız kartınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. İş Bankası örneğin Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesidir ve en çok belki de müşterisi olan bir bankadır. İş Bankası’nın vermiş olduğu Bonus ve Maximum gibi kredi kartları vardır. Hepsinin limitleri ve avantajları farklıdır.

Kredi kartınızı kullanırken mutlaka limite dikkat edin kesim tarihine ve ödeme tarihine dikkat edin. Kredi kartları eğer kullanmasını bilirseniz çok işinize yarar fakat eğer bilmiyorsanız kullanmanız asla tavsiye edilmez çünkü kontrolden çıktığınız takdirde ödemesi çok zor olabilir. Bu yüzden önce bankalara gidip kartlarınız hakkında bütün bilgilere sahip olduğunuzda kredi kartı için başvuru yapıp yapmayacağınıza dair karar verin. Kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman size aylık ne kadar gelir aldığınızı ve aynı zamanda aylık bir haneye giren geliri soracaklardır.

Eğer bu gelirler kredi kartınızın limitini aşıyorsa her şekilde size kart verebilirler fakat eğer düşükse verme imkânları daha düşük olur. Başvuru yaparken aynı zamanda oturduğunuz evin size ait olup olmadığını sorarlar. Eğer kiradaysanız ne kadar kira verdiğinizi sorarlar ve ona göre kredi kartı için banka karar verir. Kredi kartları çıkarmak o kadar kolay değildir birçok karar aşamasından geçmektedir fakat eğer zaten yeteri kadar gelir alıyorsanız ve her şeye yetişebiliyorsanız bir sorun yok.

Kredi Kartlarının İmkanları Nelerdir?

  • Alacağımız ürüne taksitli ödeme yaparak vadeye böldürüyoruz ve kolaylıkla ücretini verebiliyoruz. Yüksek maliyetli ürünler için kartlar birebirdir ve taksitli ödeme yaptığımız için istediğimiz şeye sahip olabiliriz.
  • Acil nakit ihtiyacında kredi kartlarının avans avantajları var. İstediğimiz ve karta belirlenen miktarda nakit çekim yapabiliriz. Fakat yapılacak nakit çekimlerin çok yüksek faizlerle bize dönüş yapacağını unutmayalım. Bu yüzden en makul şekilde kartınızın nakit avansını değerlendirin.
  • Fatura, vergi, harç ve şans oyunu gibi ödemelerde sıra beklemememizin önüne geçiyor. Herhangi bir ATM’den yada mobil bankacılık şubesinden işlemlerimizin hepsini anlık olarak yapabiliyoruz.
  • İsime, TC numarasına, banka şubesine, ATM’ye ve Cep telefonuna para göndermek için kredi kartı kullanımı uygundur. Şubeye gitmeden olduğunuz yerden yada ATM’den tüm işlemleri yapacaksınız.
  • Kredi kartının imkanları saymakla bitmiyor desek yeri var. İnsanların hayatını kolaylaştırıyor ve zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor. İnternet alışverişlerinde kart gerekiyor ve hayatımızın büyük bir bölümünde kredi kartları ön plana çıkıyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma