Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dijital Para
  4. »
  5. Bitcoin Son Düşüşünde Neler Yaşattı?

Bitcoin Son Düşüşünde Neler Yaşattı?

Aydin Duran Aydin Duran -
203 0

 Bitcoin’in iniş ve çıkışları uzun zamandır tüm ekonomiyi yakından ilgilendiriyor, bu tutarsızlığın neler yaptığı tüm detaylarıyla bir araya getirdik.

Bitcoin Neden Bu Kadar İstikrarsız Devam Ediyor?

Bitcoin kullanıcılarının dikkat etmesi gerekenlerin başında artık zamanlamayı tutturmak geliyor. Son 2 yıldır bcoin üzerinden kazanma yolları tıkanmış durumda. Neredeyse herkes en az hasarla kendine yeni bir sayfa açmak istiyor. Nedenleri oldukça basit, ara vermeden kazandırması garanti gösterilen bir konunun tamamen fiyasko çıkması olarak kabul ediliyor.

Daha yolun başındayken Dünya üzerinde ekonomiye yön veren birçok kişi, işlerin bu kadar basit olmadığını defalarca altını çizere anlattılar. Fakat kolay para kazanma ihtiyacı çok fazla insanın neler olup bittiğini anlamaya itti. İlk başlarda çok küçük elektronik paralara sahip olanlar, yıllar önce alıp bir köşede unutanlar zengin oldu.

Bitcoin Tekrar Yükselişte Bu Ne Kadar Sürecektir?

Dijital para borsaları ne kadar farklı şirketler tarafından oluşturulsa da aynı kefede değerlendirilir. Aralarında rakamsal ve işlem farkların olması, aynı blockchain teknolojisi üzerinde olduklarını değiştirmeyecektir. Sanal paraları etkileyen unsurlar asla tek bakışta anlaşılamaz.

Bu pastada en büyük pay sahipleri her zaman için kendilerini garanti altına almak isteyeceklerdir. Normal para birimlerindeki hareketlilik dahil, başka elektronik paralara yönelenler dahil, düşüşlere katkıda bulunuyorlar. Bu tarz nedenlerden dolayı, şu an için net bir şekilde nokta koymak mümkün değil.

Bitcoin Yok Olursa Para Piyasaları Nasıl Etkilenir?

Bir günde kripto paraların yok olması gibi bir durum söz konusu olamaz. Böyle bir ihtimal bile kaos yaratmaya yeterli olacaktır. Çünkü sadece 1-2 bitcoin değil, milyar dolarlar değerinde yatırımlar ve alışverişler söz konusu.

Dünya bankacılığı bir adımı bu tarafa atalı çok oldu ve bunun için sermaye harcadılar. Aslına bakıldığında bu tarz hamleleri takip ederek gidişatı çözmek mümkün gözüküyor. Dev şirketler ciddi bir sorun algılamadığı sürece bu sistemin değişmesini istemezler.

Aracının olmaması bazı birimlerde aktarımların takip bile edilemiyor olması, çok cazip gelecektir. Ani bir yok oluş tüm dengeleri bozarken, tüm ülkelerin çok büyük sorunlar yaşamasına neden olacaktır. Bitcoin kullanıcılarının dikkat etmesi gerekenlerin başında böyle hamleleri iyi değerlendirmek olmalı.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma